Wyniki wyszukiwania dla:

18 lutego 2024r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Animatorzy zapraszają na 15.00 do Oratorium na turniej bilarda, ping-ponga i ixboxa im. Ks. Marka Rybińskiego, upamiętniający jego postać.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w czwartek (22 lutego) – święto katedry św. Piotra Apostoła,
 • w sobotę (24 lutego) przypada dzień miesięcznego wspomnienia Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej – hołd i procesja ku czci Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada ostania sobota miesiąca. Jest to również sobota zawierzenia. Po mszy świętej – pielgrzymka do Łupstychu i złożenie aktów zawierzenia podczas apelu.
 1. Nabożeństwa wielkopostne odbywają się wg następującego porządku:

W Gutkowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:

 • o godz. 16.40 – dla dzieci,
 • o godz. 17.20 – dla dorosłych,
 • o godz. 19.00 – dla młodzieży.

W Łupstychu Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek o godz. 17.00.

Gorzkie Żale w Gutkowie celebrujemy w niedzielę o godz. 17.15. Nabożeństwo to jest połączone z katechezą dotyczącą wyznania wiary.

W Łupstychu Gorzkie Żale odbywają się pół godziny przed niedzielną mszą świętą. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny.

 1. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w czwartki po mszy świętej wieczornej do godz. 20.00.
 2. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność naszego Oratorium. Nr KRS: 0000151263.
 3. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Nasza parafia włączy się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy misjonarzom.
 4. Zbliża się czas rekrutacji do szkół. Ksiądz arcybiskup zachęca do posyłania dzieci do katolickich przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla osób zainteresowanych tematem szczegółowe informacje zostały zamieszczone na plakacie.
 5. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie.
 6. W okresie Wielkiego Postu chcemy wznowić centra słuchania Słowa Bożego. Zaplanowaliśmy spotkania przy ul. Bałtyckiej, ul. Kanarkowej i w Łupstychu. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
 7. Osoby obchodzące w bieżącym tygodniu urodziny lub imieniny polecamy Bogu w naszych modlitwach.

 


Podziel się tym wpisem: