Wyniki wyszukiwania dla:

8 sierpnia 2021

Parafia świętego Wawrzyńca w Olsztynie
Ogłoszenia Duszpasterskie
1. Przeżywamy uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Kazania w ciągu dnia głosi ks. Akacjusz Cybulski salezjanin z Czerwińska n. Wisłą. O godzinie 12.00 suma pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, a po niej procesja i piknik rodzinny. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny.
2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
– w poniedziałek (9 sierpnia) – święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.
– we wtorek (10 sierpnia) – liturgiczne wspomnienie świętego Wawrzyńca diakona, patrona naszej parafii.
– w środę (11 sierpnia) – wspomnienie NMP Świętolipskiej
– w czwartek (12 sierpnia) – wspomnienie św. Klary dziewicy
– w sobotę (14 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.
3. Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w prace przygotowujące dzisiejszą uroczystość.
4. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczyna się Jerycho Różańcowe. Jest to szczególny czas, nieprzerwanej tygodniowej Adoracji połączonej z modlitwą różańcową. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę. Listy wyłożone zostaną w kruchcie kościoła.
5. W dniach 19-22 sierpnia, w Czerwińsku n. Wisłą odbędzie się festiwal młodzieży „Campo Bosko” zapraszamy do uczestnictwa, młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej. Zainteresowanych proszę o kontakt z ks. Proboszczem bądź telefoniczny z p. Darią tel. 501-¬746-118.
6. W dniu 14 sierpnia br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się czwarte modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana czwartą boleść Matki Bożej Bolesnej „Spotkanie Pana Jezusa na Drodze Krzyżowej” ofiarowane jako ekspiację za grzechy pijaństwa i wszystkie inne zniewolenia, w intencji o trzeźwość dla narodu polskiego.
7. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka Macieja Cendrowskiego, który rozpoczyna roczną praktykę. Życzymy mu wielu sukcesów w pracy z młodzieżą, skutecznej rozprawy doktorskiej oraz tego, aby się dobrze czuł w naszej wspólnocie zakonnej parafialnej i oratoryjnej.
8. Z racji Jubileuszu udało nam się wydać, okolicznościowe wydanie Echa Wspomożycielki. Zachęcam do lektury. Jest tam wiele historii, ale także osobistych refleksji i wspomnień naszych parafian.


Podziel się tym wpisem: