Wyniki wyszukiwania dla:

8 października 2023r.

  1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
  • w czwartek (12 października) – wspomnienie bł. Karola Acutisa,
  • w piątek (13 października) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  1. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych będziemy przeżywać wizytację parafii. Przybędzie do nas i wygłosi Słowo Boże ks. bp. Janusz Ostrowski. O godz. 16.30 odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy Radę Parafialną i przedstawicieli wszystkich grup.
  2. Przyszła niedziela jest Dniem Papieskim. Z tej okazji będą zbierane do puszek ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. W październiku codziennie o godz. 17.20 odprawiamy w naszej parafii nabożeństwo różańcowe. Różaniec dla dzieci – w środy i piątki o godz. 16.40, natomiast w Łupstychu – codziennie o godz. 17.00.
  4. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy powierzyć modlitwie Wspólnoty Kościoła, wypisujemy na kartkach wypominkowych. Przez cały listopad, o godz. 17.20, będzie odmawiana modlitwa różańcowa, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 – różaniec i msza święta w intencji zmarłych. Przy wyjściu z kościoła przygotowane są kartki, które po wypełnieniu można złożyć w kancelarii parafialnej.
  5. Przypominamy, że w naszym kościele trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej. W tym tygodniu we wtorek o 19.00 odbędzie się główna katecheza całego cyklu, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, również tych, którzy do tej pory nie włączyli się w ten cykl. Żyjemy w świecie, który coraz bardziej kontestuje objawioną naukę o człowieku i odrzuca prawdę o Bogu jako Stworzycielu i Odkupicielu. Dlatego chcemy przypomnieć fundamentalne, objawione prawdy i obwieścić kerygmat, czyli najważniejsze chrześcijańskie orędzie, które powinno dotrzeć do każdego człowieka. To orędzie może zaowocować nowym spojrzeniem na samego siebie, na wiarę i na Kościół.
  6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: