Wyniki wyszukiwania dla:

7 listopada 2021r.

 1. Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj gościmy księdza Insepktora ks. Tadeusza Jareckiego w ramach wizytacji kanonicznej naszej wspólnoty zakonnej. W dniu dzisiejszym po mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
 • we wtorek (9 listopada) – święto poświęcenia bazyliki laterańskiej,
 • w środę (10 listopada) – wspomnienie świętego Leona Wielkiego,
 • w czwartek (11 listopada) – wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to także rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez nieszpory, odprawiane w intencji Ojczyzny w poniedziałek, wtorek i środę.
 • w piątek (12 listopada) – wspomnienie św. Jozafata.
 • W sobotę (13 listopada) – wspomnienie świętych Benedytka, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież na mszę o godzinie 18.00, po mszy krótka adoracja o charakterze patriotycznym.
 2. Przyszła niedziela to także dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po mszach zbieramy do puszek wspierając Kościół na wschodzie.
 3. Mamy jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Różanegostoku z okazji 40-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej oraz do Sokółki w miejsce cudu eucharystycznego. Wyjazd będzie miał miejsce w dniu 20 listopada 2021 r. Koszt wyjazdu to 100 zł. Zgłoszenia prosimy kierować do pani Romualdy Skorupy bądź do kancelarii parafialnej.
 4. Archiwum Państwowe w Olsztynie zaprasza na konferencję „Ludzie czynu niepodległościowego Polski spoczywający na cmentarzach Warmii i Mazur”, która odbędzie się w dniu 10 listopada 2021 r. w siedzibie AP Olsztyn przy ul. Partyzantów.
 5. 13 listopada w Gietrzwałdzie odbędzie się szóste modlitewne czuwanie, podczas którego będziemy rozważać szóstą boleść Matki Bożej Bolesnej „Zdjęcie Ciała Pana Jezusa z Krzyża” ofiarowane jako ekspiację za grzechy przeciwko Bogu i Ojczyźnie.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Podziel się tym wpisem: