Wyniki wyszukiwania dla:

5 grudnia 2021r. – II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela jest XXII dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Od dziś do wtorku przeżywamy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Bozińskiego. Informacja na temat porządku nauk rekolekcyjnych wywieszona jest w gablotach. Szczególnie zapraszam młodzież na godzinę 19.00. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci będzie miało miejsce we wtorek na godz. 17.15. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi w czasie spotkań rekolekcyjnych.
  3. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym oraz we wtorek zostaną przekazane na działalność duszpasterską w Salezjańskiej Bursy w Warszawie. W przyszłą niedzielę zaś będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
  4. W dniu jutrzejszym przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 – różaniec z wypominkami Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa msza święta z racji uroczystości o godz. 12.00. O godzinie 17.00 nabożeństwo podczas, którego schola dorosłych wykona Akatyst ku czci Bogurodzicy. Zapraszam do uczczenia Niepokalanej. Dzień ten kończy rok świętego Józefa, na wszystkich mszach akt zawierzenia świętemu Józefowi.

W uroczystość Niepokalanego poczęcia świętujemy także 180 rocznicę powstania Oratorium Salezjańskiego. Z tego to tytułu dzieci zapraszamy na okolicznościowe spotkanie na godzinę 16.30, następnie na mszę wieczorną.

Uroczystość Niepokalanej jest także okazją do złożenia krótkiego sprawozdania z tegorocznej działalności Oratorium. W tym roku udało się zorganizować jako Oratorium półkolonie stacjonarne dla około 70 osób, oraz obóz wyjazdowy dla niespełna 60 osób. Nasi animatorzy brali udział w Inspektorialnej Szkole Animatora, formując się oraz sprawując posługi animacyjne. Lokalnie udało się zorganizować wraz z młodzieżą 2 adoracje w drugą niedzielę miesiąca, świętowaliśmy uroczyście św. Stanisława Kostkę jako rozpoczęcie roku pracy. Udało się zorganizować wizytę na cmentarzu w Dzień Zaduszny, Bal Wszystkich Świętych, Cecyliadę oraz Zabawę Andrzejkową. Swoje działania kontynuuje schola młodzieżowa i schola dziecięca. Mamy zajęcia plastyczne, krawieckie i teatralne. Udało się zorganizować dzięki wsparciu i życzliwości parafian i sympatyków dzieła ks. Bosko za co składam serdeczne Bóg zapłać. Będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie nasze Oratorium uczestnicząc w kiermaszu który będzie miał miejsce w III i IV niedzielę Adwentu.

  1. W ramach wspierania działalności Caritas istnieje możliwość nabycia papierowych siatek, które napełniamy środkami czystości bądź produktami spożywczymi, a następnie przynosimy jako dar dla ubogich. Można również nabyć świece wigilijne w cenie 6 i 18 złotych.
  2. Rozpoczęliśmy inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Udało się zorganizować grupy słuchania Słowa w 3 domach. Kto by chciał się włączyć prosimy o kontakt.
  3. 12 grudnia w katedrze o godz. 11.00 rozpocznie się msza święta, a po niej procesja ulicami Olsztyna, w intencji Ojczyzny.
  4. Do nabycia jest prasa katolicka.
  5. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz zmarłych Najmowicz Barbarę, Kowalską Krystynę oraz Stanisława Jaszkiewicza.

Podziel się tym wpisem: