Wyniki wyszukiwania dla:

4 grudnia 2022r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest XXIII dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
  2. W dniu jutrzejszym przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 – różaniec z wypominkami Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa msza święta z racji uroczystości o godz. 12.00.

W uroczystość Niepokalanego poczęcia świętujemy 181 rocznicę powstania Oratorium Salezjańskiego.

Uroczystość Niepokalanej jest także okazją do złożenia krótkiego sprawozdania z tegorocznej działalności Oratorium. W tym roku udało się zorganizować jako Oratorium półkolonie stacjonarne dla około 45 osób w zimie i 90 osób latem, oraz obóz wyjazdowy dla około 45 osób. Nasi animatorzy brali udział w Inspektorialnej Szkole Animatora, formując się oraz sprawując posługi animacyjne.

Lokalnie udało się zorganizować wraz z młodzieżą adoracje w II Niedzielę Miesiąca. Złożyliśmy wizytę na cmentarzu w Dzień Zaduszny, Zorganizowano Bieg Papieski, Bal Wszystkich Świętych, Cecyliadę oraz Zabawę Andrzejkową. Swoje działania kontynuuje schola młodzieżowa i schola dziecięca. Udało się przeprowadzić dzięki wsparciu i życzliwości parafian i sympatyków dzieła ks. Bosko za co składam serdeczne Bóg zapłać. Będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie nasze Oratorium uczestnicząc w kiermaszu który będzie miał miejsce w III i IV niedzielę Adwentu. W przyszłą sobotę na godz. 14.00 zapraszamy do Oratorium na przygotowanie ozdób na kiermasz.

  1. W ramach wspierania działalności Caritas można również świece wigilijne w cenie 10 i 20 złotych.
  2. W tym tygodniu w środę na 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  3. Rozpoczęliśmy inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Udało się zorganizować grupy słuchania Słowa w 3 domach. Kto by chciał się włączyć prosimy o kontakt.
  4. Do nabycia jest prasa katolicka, zachęcamy do czytania.
  5. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: