Wyniki wyszukiwania dla:

4 czerwca 2023r.

  1. Przeżywamy uroczystość Świętej Trójcy. Dziś jest także Święto Dziękczynienia. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
  • w poniedziałek (5 czerwca) – wspomnienie św. Bonifacego. Różaniec z wypominkami o godz. 17.20,
  • w czwartek (8 czerwca) – uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00, a w Łupstychu o godzinie 10.00. Procesja eucharystyczna po mszy świętej o godz. 10.30 przejdzie ulicami: Bałtycką, Sowią, Żurawią, Bałtycką, Wilgi, Skowronka i Wróbla. Mieszkańców tych ulic proszę o przygotowanie ołtarzy. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji, zapraszamy na spotkanie do Oratorium w środę na godz. 16.30. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne zapraszamy do niesienia tzw. „zielonego”,
  • piątek (9 czerwca) przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy. Biorąc pod uwagę racje duszpasterskie,  ks. abp Józef Górzyński – metropolita warmiński – udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 10.30 odbędą się promocje ministrantów oraz przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów, natomiast po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Trwają zapisy na obóz wakacyjny. Od dziś można także zapisać się na półkolonie. Informacje i zapisy codziennie w Oratorium.
  3. Od 5 do 18 czerwca trwa głosowanie na projekty w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 i cała społeczność szkolna prosi o oddanie głosu na projekt osiedlowy nr 55 „Przebudowa drogi w zakresie dojazdu do parkingu przy SP19”. Wygranie projektu przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej lub tradycyjnej – papierowej. Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w gablocie z ogłoszeniami. Osoby, które chciałyby oddać swój głos, a mają z tym problem, zapraszamy do szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Pomożemy to zrobić. Ważne, aby zabrać ze sobą numer PESEL. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Olsztyna.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest obszerny artykuł o Uroczystości Wspomożycielki w naszej parafii.
  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Romejko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Podziel się tym wpisem: