Wyniki wyszukiwania dla:

30 stycznia 2022r.

 1. Przeżywamy Uroczystość świętego Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Kazania odpustowe głosi ks. Andrzej Baj, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Olsztynie. Po mszach kwesta na rzecz budowy kościoła. Dzisiejsza niedziela jest także dniem dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będziemy ją przeżywać od godziny 16.00 do 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
 • 31 stycznia – liturgiczne wspomnienie świętego Jana Bosko
 • 1 lutego modlimy się za zmarłych salezjanów;
 • 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu na msze święte przynieśmy świece gromniczne, które pobłogosławimy, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.

Jest to także dzień życia konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie.

 • 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja. Na mszach świętych odprawianych tego dnia odmawiana będzie modlitwa o uwolnienie
  od chorób gardła; Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne;
 • W piątek 4 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego o godzinie 17.30. a po mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • W sobotę 5 lutego przypada wspomnienie świętej Agaty. Na mszach świętych nastąpi  błogosławieństwo wody i chleba.
 • W dniach 6-14 lutego 2021 r. odbędzie się w Olsztynie V Tydzień Małżeństwa.
  Szczegółowe informacje na plakacie oraz w  Internecie na stronie duszpasterstwa rodzin: rodzina.archwarmia.pl 
 1. W Oratorium zakończyliśmy zajęcia feryjne. Dziękuję młodzieży, która zorganizowała wraz z ks. Maciejem to wydarzenie oraz tym którzy nas wsparli duchowo i materialnie. W tym tygodniu z animatorami udajemy się na wyjazd formacyjny do Krakowa.
 2. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do przekazania 1% podatku na Oratorium św. Jana Bosko w Olsztynie. Numer KRS: 0000151263.
 3. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych: Zbigniewa Zalewskiego i Mirosława Kuźmowicza. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: