Wyniki wyszukiwania dla:

3 kwietnia 2022r.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, wprowadzającą nas w wielkopostną tematykę, czego znakiem jest zasłonięty krzyż.

Po mszach świętych zapraszamy na kiermasz wielkanocny przygotowany przez młodzież i wolontariuszy z naszego Oratorium. Na kiermasz zapraszamy również za tydzień.

Dziś o godzinie 19.00. odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych – Quaresima Song. W tym roku będzie on połączony ze zbiórką środków pieniężnych na cel charytatywny dla Kingi Rydz. Zachęcamy do uczestnictwa.

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania zaplanowane na dzisiejszy wieczór zostanie przełożone na przyszły tydzień.
 2. W najbliższą środę nasz kościół będzie tzw. Kościołem Stacyjnym. Adoracja
  i spowiedź będą trwać od godz. 7.40 do godz. 9.00 oraz po południu:
 • o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja,
 • o godz. 17.00 – Gorzkie Żale i Nowenna ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania do Służby Bożej. Najbliższy czwartek będzie także dniem, w którym przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle.
 2. W najbliższą środę na godzinę 19.00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie.
 3. W piątek 8 kwietnia po mszy świętej o godz. 18.00 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa o długości 43 km. Jest to specyficzna forma modlitwy indywidualnej, odbywająca się podczas nocnej wędrówki. Zapraszamy do internetowego zapisu i zapoznania się z informacjami na stronie www.edk.org.pl.
 4. W najbliższy piątek ulicami miasta przejdzie również Olsztyńska Droga Krzyżowa. Do uczestnictwa w tej formie modlitwy jesteśmy zachęcani specjalnym komunikatem:

Drodzy Siostry i Bracia, Po dwóch latach przerwy powracamy do pięknej tradycji nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Olsztyna, które odbędzie się w najbliższy piątek przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 w olsztyńskiej konkatedrze pw. św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21.30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy). Stacje Drogi Krzyżowej, podobnie jak w latach poprzednich, zostaną ustawione wzdłuż ulic Starego Miasta. Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Paweł Grzesiak, kapłan warmiński studiujący w Rzymie. Po zakończonym nabożeństwie w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbędzie się adoracja relikwii Krzyża Świętego, w trakcie której będzie można przystąpić do spowiedzi świętej. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w duchu zadośćuczynienia za nasze grzechy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna i pokój na świecie.

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana także Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich mszach świętych, natomiast uroczysta procesja rozpocznie się o godz. 10.45. Gromadzimy się przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki, skąd w procesji wejdziemy do świątyni.
 2. W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy zbiórkę pieniędzy na lek dla małej Kingi. W tym tygodniu nowe wyzwanie: w kruchcie kościoła leżą nalepki o wsparciu – umieśćmy je w widocznych miejscach: na drzwiach mieszkań, na szybach samochodów, bramach i furtkach.
 3. Bóg zapłać za ofiary na paczki dla Ukrainy. Łącznie z naszej parafii wysłaliśmy już kilkanaście paczek. Sytuacja wojenna trwa i potrzeby na Ukrainie oraz wśród uchodźców nie maleją. W dalszym ciągu jesteśmy zaproszeni do pomocy i przygotowywania paczek.
 1. W tym tygodniu odprowadziliśmy na drogę ku wieczności p. Franciszka Boenigka. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Podziel się tym wpisem: