Wyniki wyszukiwania dla:

3 grudnia 2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje:
 • w poniedziałek (4 grudnia) – przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 – różaniec z wypominkami oraz Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • w czwartek (7 grudnia) wspomnienie św. Ambrożego oraz pierwszy czwartek miesiąca. Na wieczorną mszę świętą zapraszam animatorów i ministrantów. Po mszy świętej spotkanie dla nich. Jest to rocznicach święceń biskupich J.E. ks. abpa Józefa Górzyńskiego, pamiętajmy o nim w modlitwach.
 • w piątek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 12.00 dodatkowa msza święta z racji uroczystości. W tym dniu członkowie róż różańcowych pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia świętujemy rocznicę powstania Oratorium Salezjańskiego.

 1. W okresie Adwentu zapraszamy do uczestnictwa w mszach świętych roratnich, czyli mszach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii roraty będą odprawiane:
 • w Gutkowie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, w soboty dzieci po mszy jest przewidziany śniadanie.
 • w Łupstychu w soboty o godzinie 7.00.
 1. Okres Bożego Narodzenia to także czas wspierania ubogich. Starajmy się w rodzinach podtrzymać tradycje świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec: świeca mała – 10 zł, świeca duża – 25 zł zł. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Siatka Miłosierdzia”. Inicjatywa polega na wypełnieniu specjalnej siatki artykułami spożywczymi i środkami czystości, które później są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym. Siatki są rozprowadzane w kruchcie kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Mariusz Skawiński. Plan rekolekcji:

 

Niedziela 10.12.2023 – rozkład niedzielny.

 

poniedziałek 11.12.2023 wtorek 12.12.2023
6.30 – Roraty z nauką ogólną, adoracja 6.30 – Roraty z nauką dla młodzieży, adoracja
9.00 – Msza święta z nauką ogólną 9.00 – Msza święta z nauką ogólną.
16.30 – Łupstych.

Msza święta z nauką ogólną

16.30 – Łupstych. Msza święta z nauką ogólną
18.00 – Msza święta z nauką ogólną 18.00 – Msza św. z nauką ogólną
19.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży 19.00 – Msza św. z nauką ogólną
 1. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Prosimy, aby opłatki w naszych domach były poświęcone, zadbajmy o godnie świętowanie Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym młodzież z naszej parafii rozniesie je po naszych domach. Młodzież będzie posiadała specjalne identyfikatory.
 2. Oratorium planuje zorganizować kiermasz Bożonarodzeniowy. Osoby, które chciałyby ubogacić ofertę kiermaszową swoimi ozdobami, pracami, prosimy o zgłaszanie się do księdza Radosława.
 3. Rozpoczynamy inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Chcemy podjąć inicjatywę na ul. Kanarkowej, w Łupstychu i na ul. Bałtyckiej. Na ulotce są numery kontaktowe do osób, które zapraszają w poszczególne dni na wspólnotowe słuchanie Słowa.
 4. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Grzegorza Gudeckiego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

 


Podziel się tym wpisem: