Wyniki wyszukiwania dla:

29 stycznia 2023r.

 1. Przeżywamy Uroczystość świętego Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. W dniu dzisiejszym po mszy o godz. 18.00 Międzyparafialny chór żeński „Wawrzynki” oraz chór cerkwi greckokatolickiej Katedry Pokrowa Matki Bożej w zapraszają na koncert pieśni chóralnej „Pożegnanie z kolędą”.
 2. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
 • 30 stycznia (poniedziałek) – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza założyciela Michalitów, inspirujących się na św. Janie Bosko.
 • 31 stycznia (wtorek) – liturgiczne wspomnienie świętego Jana Bosko
 • 1 lutego (środa) – modlimy się za zmarłych salezjanów;
 • 2 lutego (czwartek) przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu na msze święte przynieśmy świece gromniczne, które pobłogosławimy, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.

Jest to także dzień życia konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie. Jako, że jest to pierwszy czwartek miesiąca  tym dniu będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne;

 • 3 lutego (piątek) przypada wspomnienie świętego Błażeja. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego o godzinie 17.30. a po mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • W sobotę 4 lutego mamy pierwszą sobotę miesiąca. O godzinie 8.00 msza święta dla róż różańcowych i koła przyjaciół Radia Maryja.
 1. W Oratorium zakończyliśmy zimowisko. Dziękuję młodzieży, która zorganizowała wraz z ks. Radkiem to wydarzenie oraz tym którzy nas wsparli duchowo i materialnie. W tym tygodniu z animatorami udajemy się na wyjazd formacyjny do Suwałk.
 2. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do przekazania 1% podatku na Oratorium św. Jana Bosko w Olsztynie. Numer KRS: 0000151263.
 3. W tym roku chcemy zorganizować 2 pielgrzymki: do Wilna i do Ziemi Świętej. Pielgrzymka do Ziemi Świętej zaplanowana jest w dniach 7 – 14 października. Mamy już ofertę z biura podróży. Aktualnie przewidywany koszt to około 5,5 tys. zł. Informacje u p. Romualdy Skorupy bądź na ulotce.
 4. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz Janusza Białka. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: