Wyniki wyszukiwania dla:

29 października 2023r.

 1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą. Dzisiaj o godz. 16.00 w Oratorium odbędzie się bal Wszystkich Świętych, a po balu o godz. 18.00 – msza święta. W kruchcie kościoła rozprowadzane są znicze. Dochód przeznaczony jest na nasze Oratorium.
 2. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Na cmentarzu – procesja o godz. 11.40 i msza święta o godz. 12.00, w Łupstychu – o godz. 10.00.

Od środy rozpoczynamy modlitwę wypominkową. Będzie ona odprawiana przez cały listopad. O godz. 17.20 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych.

 1. W czwartek celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 2. Do złożenia wizyty na cmentarzu zachęcamy także dzieci. W Dzień Zaduszny spotykamy się w Oratorium o godz. 16.00 i idziemy wspólnie na cmentarz, a następnie zapraszamy na pieczone kasztany.
 3. W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust uzyskujemy nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych. Należy także przyjąć komunię świętą i odmówić modlitwę w intencji papieża.
 4. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie katechez neokatechumentalnych. Następna katecheza odbędzie się 7 listopada o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Nabożeństwo pierwszego piątku miesiąca rozpocznie się o godz. 17.20 i będzie połączone z różańcem i wypominkami za zmarłych.

W sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza święta dla Koła Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Salezjanów Współpracowników i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie.

 1. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy w tym tygodniu włączyli się w porządkowanie cmentarza. Szczególnie chcę wyróżnić naszych ministrantów, Straż Pożarną sekcję dziecięcą oraz młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
 2. Zapraszamy na spektakl „Wesele u drobnomieszczan”, który jest przedstawieniem charytatywnym na rzecz Filipa Jabłońskiego. W niedzielę 5 listopada o godz. 17.00,
  w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie
  , Filip będzie zbierał pieniądze na bardzo skomplikowaną operację wydłużenia nogi i rekonstrukcji stopy.
 3. Parafia NMP Wspomożycielki Wiernych organizuje 33 dniowe rekolekcje oddania Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje rozpoczną się 4 listopada (szczegóły na plakacie).
 4. Solenizantom, jubilatom i gościom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: