Wyniki wyszukiwania dla:

28 stycznia 2024r.

 1. Przeżywamy uroczystość św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. W naszej parafii witamy księdza Piotra Wyszyńskiego z Ostródy, który głosi nam Słowo Boże.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • we wtorek (30 stycznia) – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, założyciela Michalitów inspirujących się postacią św. Jana Bosko,
 • w środę (31 stycznia) – liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko,
 • w czwartek (1 lutego) modlimy się za zmarłych salezjanów.  Z okazji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne,
 • w piątek (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu na msze święte przynieśmy świece gromniczne, które pobłogosławimy, aby przez cały rok przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Najbliższy piątek jest również dniem życia konsekrowanego. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na klasztor sióstr karmelitanek w Spręcowie. Tego dnia przypada też pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego zostanie odprawione o godz. 17.30, a po mszy świętej wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu,
 • w sobotę (3 lutego) przypada wspomnienie św. Błażeja. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 odbędzie się msza święta dla Róż Różańcowych i Koła Przyjaciół Radia Maryja,
 • w przyszłą niedzielę (4 lutego) będziemy mieli drugie już spotkanie ekumeniczne.
  Po mszy świętej o godz. 18.00 ze słowem pozdrowienia wystąpi dla nas pastor Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – ks. Łukasz Stachelek.
 1. 5 lutego rozpocznie się wizyta relikwii św. Artemidesa Zattiego. Na pierwszym spotkaniu
  i przywitaniu relikwii będzie obecny ksiądz arcybiskup Józef Górzyński. Przygotowując się do tego wydarzenia proszę o świadectwo, czym jest modlitwa o uzdrowienie. Mamy sporo plakatów dotyczących peregrynacji relikwii. Prosimy o ich rozpowszechnienie i zapraszanie innych do uczestnictwa w uroczystościach.
 2. W Oratorium zakończyliśmy zimowiska. Dziękuję młodzieży, która zorganizowała wraz z księdzem Radkiem to wydarzenie oraz tym, którzy nas wsparli duchowo i materialnie.
  W tym tygodniu razem z animatorami udajemy się na wyjazd formacyjny do Warszawy.
 3. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do przekazania 1,5 % podatku na Oratorium św. Jana Bosko w Olsztynie. Numer KRS: 0000151263.
 4. W dniach 11-12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuariów Pomorza: Matemblewo, Wejherowo, Las Piaśnicki i Rumia. Koszt wyjazdu to około 370 zł. Informacje u pani Romualdy Skorupy.
 5. 13 lutego Akcja Katolicka zaprasza na wentę dobroczynną na rzecz domu opieki w Bisztynku. Informacje na plakacie. Bilety na wentę można nabyć również u pani Romualdy.
 6. Gościom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy
  o modlitwie.

Podziel się tym wpisem: