Wyniki wyszukiwania dla:

28 listopada 2021r. – I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje:
 • we wtorek – uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej Archidiecezji,
 • w czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Na wieczorną mszę świętą zapraszam animatorów i ministrantów. Po mszy świętej spotkanie dla nich.
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, oraz wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, nabożeństwo do Serca Jezusowego wraz z nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17.20,
 • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 msza święta dla róż różańcowych i koła przyjaciół Radia Maryja.
 1. Episkopat Polski zachęca nas w okresie Adwentu do uczestnictwa w mszach świętych roratnich, czyli mszach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii roraty będą odprawiane:
 • w Gutkowie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, We wtorki zapraszamy młodzież a w soboty dzieci.
 • w Łupstychu w soboty o godzinie 7.00.
 1. Od jutra rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP. W poniedziałek wtorek i piątek będzie ona odprawiona o godzinie 17.20 wraz z okolicznościowymi nabożeństwami, w pozostałe dni o godzinie 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentowe rekolekcje parafialne. Wygłosi je ks. Piotr Boziński. Plan rekolekcji:

 

Niedziela 5.12.2021 – rozkład niedzielny.

 

poniedziałek 6.12.2021 wtorek 7.12.2021
6.30 – Roraty z nauką ogólną, adoracja 6.30 – Roraty z nauką dla młodzieży, adoracja
9.00 – Msza święta z nauką ogólną 9.00 – Msza święta z nauką ogólną.
16.30 – Łupstych.

Msza święta z nauką ogólną

16.30 – Łupstych. Msza święta z nauką ogólną
17.15 – Różaniec z wypominkami i nowenną 17.15 – Nowenna do Niepokalanej wraz z nauką dla dzieci.
18.00 – Msza święta z nauką ogólną 18.00 – Msza św. z nauką ogólną
19.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży 19.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

 

 1. W dniu wczorajszym ksiądz Arcybiskup ustanowił p. Piotra Walczyka nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej z przeznaczeniem do posługi w naszej parafii. Wdzięczni za ten dar, przyjmijmy Pana Piotra z otwartością i życzliwością.
 2. Okres Bożego Narodzenia to także czas wspierania ubogich. Mamy nadzieję, że pomimo pandemii, uda się w rodzinach podtrzymać tradycje świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec: świeca mała – 6 zł, świeca duża – 12 zł. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Siatka Miłosierdzia”. Inicjatywa polega na wypełnieniu specjalnej siatki artykułami spożywczymi i środkami czystości, które później są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym. Siatki są rozprowadzane w kruchcie kościoła.
 3. Ofiary zbierane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na kwiaty i sprzątanie kościoła, a za tydzień na Kościół na Wschodzie.
 4. Oratorium planuje zorganizować kiermasz Bożonarodzeniowy. Osoby, które chciałyby ubogacić ofertę kiermaszową swoimi ozdobami, pracami, prosimy o zgłaszanie się do księdza Macieja.
 5. Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii ogłasza nabór. Zapraszamy wszystkich chłopców od klasy 4 szkoły podstawowej wzwyż do dołączenia do grona ministrantów. Zainteresowanych zapraszamy do zgłoszenia się po mszy św. do zakrystii w celu uzyskania dalszych informacji.
 6. Rozpoczynamy inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Na ulotce są numery kontaktowe do osób, które zapraszają w poszczególne dni na wspólnotowe słuchanie Słowa.
 7. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny czy imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: