Wyniki wyszukiwania dla:

27 marca 2022r.

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę laetare – radości. Rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne. Witamy ks. Przemysława Kaweckiego dyrektora Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, który będzie przewodniczył naukom. Plan rekolekcji: niedziela wg porządku świątecznego, poniedziałek – środa: msze św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (Łupstych), 18.00. Dla dzieci spotkania o godzinie 16.30, dla młodzieży msza św. o godzinie 19.00. W poniedziałek i wtorek o godzinie 20.00 Droga Krzyżówa rzymska za zmarłych.
  2. W najbliższy czwartek przybędzie do naszej parafii cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej, który peregrynuje po wybranych parafiach naszej diecezji. Przywitamy obraz na mszy św. o godz. 18.00. Dalej będzie czas na indywidualną modlitwę i zawierzenie. Nie będzie wieczornej adoracji. Program peregrynacji wyłożony w kruchcie kościoła.
  3. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Litania do Serca Jezusowego i akt wynagrodzenia zostaną odprawione podczas mszy o godz. 18.00.

Także w piątek będzie miała miejsce międzyparafialna droga krzyżówa z parafii św. Jana Bosko do naszej. Początek drogi krzyżowej o godz. 19.00. Z tego powodu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.20 i 19.00.

  1. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca kwietnia. O godzinie 8.00 dodatkowa msza św. dla kół żywego różańca, ADMA, Koła Przyjaciół Radia Maryja, salezjanów współpracowników i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  2. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.00. odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych – Quaresima Song, nawiązujących do podobnych tradycji, przed laty praktykowanych,  w naszym kościele . W tym roku będzie on połączony ze zbiórką środków pieniężnych dla naszej Kingi.
  3. 8 kwietnia z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa o długości 43 km. Tego dnia będzie też olsztyńska Droga Krzyżowa.
  4. W ramach naszej jałmużny wielkopostnej wspieramy zbiórkę pieniędzy na lek dla małej Kingi. W tym tygodniu nowe wyzwanie prosimy powiadomienie jak największy liczby osób o koncercie Quaresima Song i o jej charytatywnym celu.
  5. Bóg zapłać za ofiary na paczki dla Ukrainy. Z zebranych ofiar udało się skompletować niespełna 4 paczki.
  6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – do puszek zbieramy pieniądze na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Ruszyły domowe centra słuchania Słowa Bożego. W sobotę na godzinę 19.00 zapraszamy do Oratorium na grupę dzielenia się, tych, którzy nie uczestniczą w spotkaniach w domach.

Podziel się tym wpisem: