Wyniki wyszukiwania dla:

27 lutego 2022r.

  1. Przeżywamy VIII Niedzielę Okresu Zwykłego. Dzisiaj a także w środę prowadzimy zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy też do wspierania salezjanów na Ukrainie. Szczegóły na stronie internetowej. https://misjesalezjanie.pl/projekt-687-pomoc-dla-ukrainy/
  2. W nadchodzącym tygodniu, przypadającą na 2 marca Środą Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Tego dnia msze święte będą sprawowane w Gutkowie o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00 oraz w Łupstychu o godzinie 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Przestrzegać powinni go katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

W Gutkowie Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki Wielkiego Postu:

  • o godz. 16.45 – dla dzieci,
  • o godz. 17.20 – dla dorosłych,
  • o godz. 19.00 – dla młodzieży. Szczególnie gorąco zachęcamy, aby uczestniczyli w niej kandydaci do bierzmowania. Gorzkie Żale w Gutkowie odprawiane będą o godzinie 17.15 i połączone zostaną
    z katechezą dotyczącą modlitwy Ojcze nasz, natomiast w Łupstychu – pół godziny przed niedzielną mszą świętą.

W okresie Wielkiego Postu pragniemy kontynuować inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Osoby, które by chciały, aby ich domy stały się małym centrum Słowa Bożego, prosimy o kontakt. W okresie Wielkiego Postu planujemy 3 spotkania tego typu. Jedna grupa będzie prowadzona w parafii.

  1. Na czas Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu zostanie przeniesiona z piątku na czwartek i będzie trwała do godziny 20.00.
  2. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Jana Walędziaka – polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: