Wyniki wyszukiwania dla:

27 listopada 2022r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje:
 • we środę – uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej Archidiecezji,
 • w czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Na wieczorną mszę świętą zapraszam animatorów i ministrantów. Po mszy świętej spotkanie dla nich.
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Serca Jezusowego wraz z nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17.20,
 • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 msza święta dla róż różańcowych i koła przyjaciół Radia Maryja.
 1. W okresie Adwentu zapraszamy do uczestnictwa w mszach świętych roratnich, czyli mszach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii roraty będą odprawiane:
 • w Gutkowie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30, We wtorki zapraszamy młodzież a w soboty dzieci, w te dwa dni po mszy jest przewidziany śniadanie.
 • w Łupstychu w soboty o godzinie 7.00.
 1. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP. We wtorek i piątek będzie ona odprawiona o godzinie 17.20 wraz z okolicznościowymi nabożeństwami, w pozostałe dni o godzinie 17.30. W tym roku nowennę prowadzić będą młodzi animatorzy naszego Oratorium.
 2. Okres Bożego Narodzenia to także czas wspierania ubogich. Starajmy się w rodzinach podtrzymać tradycje świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec: świeca mała – 10 zł, świeca duża – 20 zł, duża z aplikacją – 25 zł. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Siatka Miłosierdzia”. Inicjatywa polega na wypełnieniu specjalnej siatki artykułami spożywczymi i środkami czystości, które później są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym. Siatki są rozprowadzane w kruchcie kościoła.
 3. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Prosimy, aby opłatki w naszych domach były poświęcone, zadbajmy o godnie świętowanie Bożego Narodzenia.
 4. Oratorium planuje zorganizować kiermasz Bożonarodzeniowy. Osoby, które chciałyby ubogacić ofertę kiermaszową swoimi ozdobami, pracami, prosimy o zgłaszanie się do księdza Radosława.
 5. Rozpoczynamy inicjatywę rozważania Słowa Bożego w domach. Chcemy podjąć inicjatywę na ul. Kanarkowej, w Łupstychu i na ul. Bałtyckiej. Na ulotce są numery kontaktowe do osób, które zapraszają w poszczególne dni na wspólnotowe słuchanie Słowa.
 6. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Piotra Karnopiela oraz Tadeusza Stęplewskiego, polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: