Wyniki wyszukiwania dla:

26 lutego 2023r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj modlimy się o sprawiedliwy pokój na Ukrainie. Ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny, natomiast pieniądze zebrane na tacę będą przekazane na remont Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania. W piątek, w czasie wieczornej mszy świętej, zostaną odmówione litania do Serca Jezusowego i akt wynagrodzenia.

W sobotę przypada święto św. Kazimierza. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona dodatkowa msza święta dla Kół Żywego Różańca, Salezjanów Współpracowników i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 1. Nabożeństwa wielkopostne odbywają się wg następującego porządku:

W Gutkowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:

 • o godz. 16.40 – dla dzieci,
 • o godz. 17.20 – dla dorosłych,
 • o godz. 19.00 – dla młodzieży.

W Łupstychu Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek o godz. 17.00.

Gorzkie Żale w Gutkowie celebrujemy w niedzielę o godz. 17.15. Nabożeństwo to jest połączone z katechezą dotyczącą 7 sakramentów.

W Łupstychu Gorzkie Żale odbywają się pół godziny przed niedzielną mszą świętą. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny.

 1. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w czwartki po mszy świętej wieczornej do godz. 20.00.
 2. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność naszego Oratorium.
 3. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Nasza parafia włączy się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy misjonarzom.
 4. W okresie Wielkiego Postu chcemy wznowić centra słuchania Słowa Bożego. Zaplanowaliśmy spotkania przy ul. Bałtyckiej i ul. Kanarkowej. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
 5. Osoby obchodzące w bieżącym tygodniu urodziny lub imieniny polecamy Bogu w naszych modlitwach.

 


Podziel się tym wpisem: