Wyniki wyszukiwania dla:

26 listopada 2023r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje:
 • we czwartek – uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej Archidiecezji,
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Serca Jezusowego wraz z nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17.20,
 • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 msza święta dla róż różańcowych i koła przyjaciół Radia Maryja.
 1. Przyszła niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Pierwszy okres to Adwent okres przypominający o powtórnym przyjściu Chrystusa i przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Na wszystkich mszach świętych odbędzie się poświęcenie opłatków, na stół Wigilijny. W czasie Adwentu będziemy modlić się na mszy świętej porannej na ku czci Matki Bożej tzw. Roratach o godzinie 6.30. W dni powszednie nie będzie mszy o godz. 7.00. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W okresie Adwentu chcemy też promować czytelnictwo Domowe Kręgi Słowa Bożego. Zorganizujemy 3 kręgi w naszej parafii – na ulicy Kanarkowej, Sokolej i w Łupstychu, proszę o uczestnictwo.
 3. Od środy rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę, czwartek i piątek będzie ona odprawiona o godzinie 17.20 wraz z okolicznościowymi nabożeństwami, w pozostałe dni o godzinie 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę na wszystkich święcimy opłatki na stół wigilijny. Prosimy, aby opłatki w naszych domach były poświęcone, zadbajmy o godnie świętowanie Bożego Narodzenia. W tym roku młodzież z naszego oratorium rozniesie je po naszych domach w pierwszą niedzielę Adwentu. Ofiary zebrane z tej okazji będą przeznaczone na remont Oratorium.
 5. Okres Bożego Narodzenia to także czas wspierania ubogich. Starajmy się w rodzinach podtrzymać tradycje świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec: świeca mała – 10 zł, świeca duża – 20 zł, duża z aplikacją – 25 zł. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Siatka Miłosierdzia”. Inicjatywa polega na wypełnieniu specjalnej siatki artykułami spożywczymi i środkami czystości, które później są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym. Siatki są rozprowadzane w kruchcie kościoła.
 6. Rozprowadzamy kalendarze adwentowe dla dzieci, mają one formę kolorowanki i przedstawiają jedną postać związaną z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Zachęcam do nabywania.
 7. Gościom, jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: