Wyniki wyszukiwania dla:

26.12.2021r. – Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejsza Niedziela w Oktawie Uroczystości Bożego Narodzenia to Niedziela Świętej Rodziny. Na mszach świętych o godzinie 12.00 i 00 oraz w Łupstychu, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. We wtorek 28 grudnia przypada święto świętych Młodzianków Męczenników. O godzinie 17.40 zostanie odprawione nabożeństwo, w intencji dzieci, które zginęły w wyniku aborcji, chorób prenatalnych, lub zmarły z innych przyczyn w bardzo młodym wieku. Będziemy także modlić się za ich rodziców.
 3. Od jutra tj. poniedziałku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy:
 • 27 grudnia – Gutkowo,
 • 28 grudnia – Wilimowo,
 • 29 grudnia – ul. Rzędziana,
 • 30 grudnia – ulice: Czarneckiego, Soroki, Rocha, Ketlinga i Kiemliczów.

W czasie kolędy chcemy pochylić się nad tematem synodu, tzn. refleksją na temat Kościoła. Proszę o przygotowanie pisemnej wypowiedzi w tym temacie. Ramowy plan kolędy wyłożony jest na kartkach w wejściu do kościoła. Wizytę rozpoczynamy o godzinie 15.45. Za względu na ograniczenia związane z COVID-19 wizyta będzie miała krótki charakter, z zasady nie przekraczający 15 min.

 1. W piątek zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo – przebłagalno – dziękczynne z tej okazji, będzie miało miejsce o godzinie 17.30. W tym dniu obowiązuje dyspensa-możemy spożywać pokarmy mięsne.
 2. W sobotę powitamy nowy rok, uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte wg porządku niedzielnego. Jest to pierwsza sobota miesiąca, ale spotkanie dla kół różańcowych, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Salezjanów Współpracowników odbędzie się 8 stycznia.
 3. Od jutra, msza św. poranna we wszystkie dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 7.00.
 4. Zachęcam też do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielna jest w formie dwutygodnika, mamy też Echo Wspomożycielki – naszą lokalną gazetkę.
 5. Oratorium wydało teledysk z pieśnią ku czci NMP. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania na facebooku.
 6. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny czy imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: