Wyniki wyszukiwania dla:

25 lutego 2024r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest ona dniem modlitwy, postu
  i solidarności z misjonarzami „Ad Gentes”. Po mszy świętej – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 2. W czwartek (29 lutego) zapraszamy Salezjanów Współpracowników i aspirantów do Stowarzyszenia SSW do udziału w spotkaniu, które odbędzie się po mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo do Serca Jezusa zostanie odprawione w piątek po mszy świętej wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 będzie odprawiona dodatkowa msza święta dla Kół Żywego Różańca, Salezjanów Współpracowników i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. W przyszłą sobotę (2 marca), odbędzie się festiwal pieśni wielkopostnej „Quaresima Song”. Z tego powodu msza święta wieczorna zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po mszy rozpocznie się przegląd pieśni, na który serdecznie zapraszamy. W czasie przeglądu przeprowadzimy zbiórkę na rehabilitację 17 letniego Wojtka, który miesiąc temu uległ wypadkowi drogowemu na przejściu dla pieszych.

W tym samym dniu w Gietrzwałdzie odbędzie się czuwanie, którego tematem będzie rozważanie pierwszej Boleści Matki Bożej.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W Gutkowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o 16.40 – dla dzieci, o godz. 17.20 – dla dorosłych, o godz. 19.00 – dla młodzieży.
  W Łupstychu Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w Gutkowie są odprawiane w niedzielę o godz. 17.15, natomiast w Łupstychu – pół godziny przed niedzielną mszą świętą. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w czwartki po mszy świętej wieczornej.
 2. 8 marca, pomiędzy parafią św. Jana Bosko a naszą, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Już dziś zapraszamy do udziału.
 3. Za dwa tygodnie rozpocznie się w naszej parafii renowacja Misji Świętych. Poprowadzi ją ks. Dariusz Mikołajczyk.
 4. Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat warsztatów dla rodzin z trudnościami, które odbędą się za dwa tygodnie na Likusach.
 5. Ruszyły domowe centra słuchania Słowa Bożego. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i wspólnego rozważania Słowa Bożego.
 6. Ksiądz arcybiskup zachęca do posyłania dzieci do katolickich przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla osób zainteresowanych tematem szczegółowe informacje zostały zamieszczone na plakacie.
 7. Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymki: do sanktuariów Pomorza w maju, oraz do Francji w październiku. Informacje na ulotkach i u p. Romualdy.
 1. Zachęcamy do przekazania 1,5% na działalność naszego Oratorium. Jeśli, ktoś chciałby skorzystać z pomocy przy rozliczaniu PIT-u, zapraszamy do kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16.30 – do 17.30. Potrzeba zabrać ze sobą PIT za 2022 rok i za 2023 rok.
 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia, zapewniając o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: