Wyniki wyszukiwania dla:

24 września 2023r.

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Marka Kowalskiego i wolontariuszy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem pracy na misjach. Dzisiaj przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej o godz. 18.00 złożymy hołd Wspomożycielce, a następnie przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w poniedziałek (25 września) – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego
  we Fromborku,
 • w środę (27 września) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
 • w czwartek (28 września) – wspomnienie św. Wacława,
 • w piątek (29 września) – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
 • w sobotę (30 września) – wspomnienie św. Hieronima. Tego dnia przypada również ostatnia sobota miesiąca, czyli sobota zawierzenia. Podczas mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty, które złożymy na apelu w Łupstychu o godzinie 20.00.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz Filipa Jabłońskiego, chłopca z zespołem wad wrodzonych. Filip pochodzi z Lublina, natomiast ma liczną rodzinę w Olsztynie, m. in. w naszej parafii. Proszę o wsparcie działań rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w naszej parafii codziennie o godz. 17.20, dla dzieci –
  w środy i piątki o godz. 16.40, natomiast w Łupstychu codziennie o godz. 17.00. Przy wejściu do kościoła wyłożone są broszury informacyjne o różańcu. Zachęcam do zapoznania się z ich treścią.
 3. We wtorki i czwartki po mszy świętej wieczornej głoszone są katechezy neokatechumenalne. Zapraszam do udziału.
 4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: