Wyniki wyszukiwania dla:

24 października 2021 r.

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą. Jest to Niedziela Misyjna, a jej hasło przewodnie
  to „Spotkaliśmy Jezusa, więc go głosimy”. W naszej wspólnocie witamy księdza Piotra Bozińskiego i kleryka Kasonde Bwalyę. Ofiary przekazane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone będą na papieskie dzieła misyjne, natomiast pieniądze zebrane do puszek – na formację zambijskich kleryków.

Dzisiaj po mszy świętej o godz. 18.00, z racji 24 dnia miesiąca, oddamy hołd Maryi Wspomożycielce podczas nabożeństwa oraz procesji ku Jej czci.

 1. Kalendarz liturgiczny wskazuje w tym tygodniu następujące celebracje:
 • w środę (27 października) – dzień nowenny gietrzwałdzkiej. Litanię ku czci Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej odmówimy na mszy świętej o godz. 18.00,
 • w czwartek (28 października) – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego, przełożonego naszej prowincji zakonnej. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie,
 • w piątek (29 października) – wspomnienie bł. Michała Rua, pierwszego następcy księdza Bosko,
 • w sobotę (30 października) będziemy przeżywali Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej. Jest to także ostatnia sobota miesiąca, a więc sobota zawierzenia.
  Na mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia i zaniesiemy je
  do Łupstychu, gdzie o godz. 20.00 w czasie Apelu złożymy je u stóp jasnogórskiego obrazu.
 1. W przyszłą niedzielę (31 października) o godz. 16.00, Oratorium pragnie zorganizować bal wszystkich świętych. Zapraszamy dzieci na wspólną zabawę, a następnie na mszę wieczorną z prezentacją świętych.
 2. Również w przyszłą niedzielę, podczas mszy świętej o godz. 7.30, będziemy dziękowali Bogu za 60 lat profesji zakonnej siostry Anny ze Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
 3. 20 listopada br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Różanegostoku z okazji 40-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej oraz pielgrzymkę do Sokółki w miejsce cudu Eucharystycznego. Koszt wyjazdu to 100 zł. Zgłoszenia prosimy kierować do pani Romualdy Skorupy bądź do kancelarii parafialnej.
 4. W kancelarii parafialnej i zakrystii kontynuujemy zbieranie na wypominki. W listopadzie, za zmarłych polecanych w wypominkach, o godz. 17.20 będziemy odmawiać różaniec, natomiast przez cały rok, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, będziemy odmawiać różaniec i odprawiać mszę świętą. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wpisywać
  w formie mianownika.
 5. W najbliższym czasie pracę na terenie naszej parafii kończy siostra Maria
  ze Zgromadzenia Sióstr Katarzynek. W tych ostatnich dniach otoczmy ją życzliwością
  i modlitwą.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w sprzedaży jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarze na 2022 r.

Podziel się tym wpisem: