Wyniki wyszukiwania dla:

23 stycznia 2022r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, czyli Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu szczególne podziękowanie chcę skierować do lektorów i psałterzystów – osób, które aktywnie angażują się w proklamację czytań biblijnych. Od wczoraj trwamy w nowennie przed uroczystością św. Jana Bosko, którą będziemy odmawiali podczas wieczornej mszy świętej.
 2. Z kalendarza liturgicznego
 • poniedziałek 24 stycznia święto świętego Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to także miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej.
 • wtorek 25 stycznia święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła. W tym dniu kończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 • Środa (26 stycznia)wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
 • W czwartek (27 stycznia) – dzień nowenny Gietrzwałdzkiej. Litanie zostanie odmówiona podczas wieczornej mszy świętej.
 • Piątek (28 stycznia) – świętego Tomasza z Akwinu,
 1. W przyszłą sobotę o godzinie 18.00 odprawiona zostanie msza święta
  z aktem zawierzenia. Po mszy, w 5 osobowych grupach, odbędzie się pielgrzymka do Łupstycha. O godzinie 20.00 nastąpi apel z wystawieniem i złożeniem aktów zawierzenia.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali uroczystość świętego Jana Bosko. Kazania okolicznościowe wygłosi ks. Andrzej Baj proboszcz parafii św. Jana Bosko w Olsztynie Gutkowie. Będzie też kwestował na rzecz budowy kościoła. Proszę o wsparcie tego przedsięwzięcia. Ta niedziela będzie miała charakter adoracyjny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało od godziny 16.00 do mszy świętej wieczornej.
 3. Zakończyliśmy regularne odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za życzliwe i gościnne przyjęcie oraz wspólną modlitwę. Jeśli ktoś chciałby nas przyjąć, a nie zrobił tego do tej pory, prosimy o kontakt.
 4. Trwamy w miesiącu salezjańskim i poznajemy osobę księdza Bosko. Dziś proponujemy zapoznanie się z osobą św. Franciszka Salezego, od którego nazywamy się Salezjanie.
 5. Rozpoczyna się czas ferii zimowych. Chcemy w naszym Oratorium zorganizować zajęcia dla dzieci oraz wyjazd animatorów do Krakowa. Prosimy gorąco o wsparcie modlitewne.
 6. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny lub imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: