Wyniki wyszukiwania dla:

23 października 2022r.

  1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą tzw. Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
  • w poniedziałek (24 października) – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, po mszy o godz. 18.00, hołd oraz procesja ku czci NMP. Po mszy św. spotkanie Salezjanów Współpracowników.
  • w piątek (28 października) – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego, przełożonego naszej prowincji zakonnej. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  • w sobotę (29 października) – wspomnienie bł. Michała Rua oraz ostatnia sobota miesiąca – sobota zawierzenia. Na mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia i zaniesiemy je do Łupstychu, gdzie o godz. 20.00 w czasie Apelu złożymy je u stóp jasnogórskiego obrazu.
  1. W kancelarii i zakrystii kontynuujemy zbieranie na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy powierzyć modlitwie Wspólnoty Kościoła wypisujemy na kartkach wypominkowych. Za zmarłych przez cały listopad o 17.20 modlitwa różańcowa, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca różaniec o 17.30 a następnie msza święta.
  2. W przyszłą niedzielę (30 października) o godz. 16.00, Oratorium pragnie zorganizować bal wszystkich świętych. Zapraszamy dzieci na wspólną zabawę, a następnie na mszę wieczorną z prezentacją świętych.
  3. Franciszkanie i Kapucyni oraz Olsztyńskie Stowarzyszenie Jazzowe zapraszają na “Zaduszki Jazzowe” które odbędą się w sobotę 29 października o 19:30 w dolnej kondygnacji kościoła Kapucynów na ulicy Pana Tadeusza wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
  4. Z racji zbliżającego się miesiąca modlitw za zmarłych, na cmentarzu od piątku (28 października) będziemy rozprowadzali znicze, oraz sprzątali groby. Kwesta przeznaczona jest na dofinansowanie udziału naszej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży (w sobotę i niedzielę) oraz na rzecz Kingi Rydzy (pozostałe dni).
  5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: