Wyniki wyszukiwania dla:

23 kwietnia 2023r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną oraz rocznicę konsekracji naszej świątyni parafialnej. Z tej okazji Rada Parafialna przyznaje statuetkę świętego Wawrzyńca dla osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju naszego kościoła.
  W tym roku statuetkę otrzymuje pan Stanisław Parciak. Dzisiejsza niedziela to także niedziela biblijna, dlatego na wstępie mszy świętej czytamy fragment Pisma Świętego. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Inspektorialne Spotkanie Młodzieży. Po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w poniedziałek (24 kwietnia) – uroczystość św. Wojciecha,
 • we wtorek (25 kwietnia) – święto św. Marka Ewangelisty,
 • w czwartek (27 kwietnia) – dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej,
 • w sobotę (29 kwietnia) – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej oraz sobota zawierzenia. Ze względu na rozpoczynające się w tym dniu Inspektorialne Spotkanie Młodzieży, nie będzie pielgrzymki do Łupstychu. Akty zawierzenia wypiszemy na mszy świętej o godz. 18.00, a następnie złożymy je bezpośrednio podczas apelu w Łupstychu o godz. 20.00. Proszę także o pomoc w organizacji grilla w dniu 1 maja.
 1. W przyszłą niedzielę z racji ISA msza święta o godz. 10.30 zostanie odprawiona w plenerze przy figurce Matki Bożej. Będzie jej przewodniczył ks. wikariusz Piotr Sosnowski. Niektóre punkty ISA mają charakter otwarty – zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w mszach świętych w sobotę o godz. 16.30 oraz w niedzielę o godz. 10.30, w adoracji niedzielnej w Likusach około godz. 19.00 oraz w pielgrzymce do Gietrzwałdu we wtorek o godz. 8.30.
 2. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” zaprasza wszystkich wiernych do udziału w kolejnym Dniu Wdzięczności, który odbędzie się 6 maja
  i rozpocznie się mszą świętą o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym. Będzie to czas wspólnej modlitwy oraz świętowania, w trakcie którego klerycy i wychowawcy seminaryjni podziękują wszystkim dobroczyńcom i przyjaciołom naszego seminarium za w szelką pomoc, życzliwość i wsparcie. W programie jak zwykle rozgrywki piłkarskie, grill, gra terenowa oraz inne atrakcje. Bliższe informacje
  na stronie internetowej oraz na facebooku seminaryjnym.
 3. Składamy życzenia i wyrazy życzliwości jubilatom, solenizantom i gościom odwiedzającym naszą wspólnotę parafialną.

 

 


Podziel się tym wpisem: