Wyniki wyszukiwania dla:

22 stycznia 2023r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Jest to IV Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu szczególne podziękowanie chcę skierować do lektorów i psałterzystów – osób, które aktywnie angażują się w proklamację czytań biblijnych. Dzisiaj rozpoczynamy też nowennę przed uroczystością liturgiczną św. Jana Bosko. Dzisiaj po mszy świętej wieczornej odbędą się jasełka oraz koncert Cezarego Makiewicza połączonego ze zbiórką ofiar na rzecz Kingi Rydz.
 2. Z kalendarza liturgicznego
 • we wtorek 24 stycznia święto świętego Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to także miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej.
 •  w środę 25 stycznia święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła. W tym dniu kończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 • w czwartek (26 stycznia)wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa,
 • w piątek (27 stycznia) – dzień nowenny Gietrzwałdzkiej. Litanie zostanie odmówiona podczas wieczornej mszy świętej.
 • w sobotę (28 stycznia) – świętego Tomasza z Akwinu, jest to również ostatnia sobota miesiąca. O godzinie 18.00 odprawiona zostanie msza święta
  z aktem zawierzenia. Po mszy odbędzie się pielgrzymka do Łupstycha. O godzinie 20.00 nastąpi apel z wystawieniem i złożeniem aktów zawierzenia.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali uroczystość świętego Jana Bosko. Międzyparafialny chór żeński „Wawrzynki” w Olsztynie i chór cerkwi greckokatolickiej Katedry Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie zapraszają na koncert pieśni chóralnej „Pożegnanie z kolędą”, który odbędzie po mszy o godz. 18.00.
 2. Zakończyliśmy regularne odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za życzliwe i gościnne przyjęcie oraz wspólną modlitwę. Jeśli ktoś chciałby nas przyjąć, a nie zrobił tego do tej pory, prosimy o kontakt.
 3. Trwamy w miesiącu salezjańskim i poznajemy osobę ostatniego świętego Artemidesa Zattiego.
 4. Rozpoczyna się czas ferii zimowych. Rozpoczynamy w Oratorium zimowiska, chcemy zorganizować wyjazd animatorów do Suwałk. Prosimy gorąco o wsparcie modlitewne.
 5. W tym roku chcemy zorganizować 2 pielgrzymki: do Wilna i do Ziemi Świętej. Pielgrzymka do Ziemi Świętej zaplanowana jest w dniach 7 – 14 października. Mamy już ofertę z biura podróży. Aktualnie przewidywany koszt to około 5,5 tys. zł. Informacje u p. Romualdy Skorupy.
 6. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny lub imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: