Wyniki wyszukiwania dla:

22 października 2023r.

 1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą, tzw. Niedzielę Misyjną. Ofiary zebrane do puszek zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • we wtorek (24 października) – miesięczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Po mszy świętej o godz. 18.00 – hołd i procesja ku czci Maryi. Na godz. 21.00 serdecznie zapraszamy pod figurkę Matki Bożej na różaniec dla mężczyzn,
 • w sobotę (28 października) – święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza, apostołów.
  Tego dnia przypadają też imieniny ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego, przełożonego naszej prowincji zakonnej. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. 28 października przypada również ostatnia sobota miesiąca, czyli sobota zawierzenia. Na mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia i zaniesiemy je do Łupstychu, gdzie o godz. 20.00 w czasie Apelu złożymy je u stóp jasnogórskiego obrazu.
 1. W kancelarii i zakrystii kontynuujemy zbieranie na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy powierzyć modlitwie Wspólnoty Kościoła wypisujemy na kartkach wspominkowych. Przez cały listopad o godz. 17.20 będzie odmawiana za zmarłych modlitwa różańcowa, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca – różaniec o godz. 17.30, a następnie msza święta.
 2. W przyszłą niedzielę (29 października) w Oratorium odbędzie się bal wszystkich świętych. Zapraszamy dzieci w przebraniu świętych na godz. 16.00 na wspólną zabawę, a następnie na mszę wieczorną z prezentacją świętych.
 3. Z racji zbliżającego się miesiąca modlitw za zmarłych, od piątku (28 października) będziemy rozprowadzali na cmentarzu znicze oraz sprzątali groby. Pieniądze zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu naszego Oratorium.
 4. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza na konferencję „Wiara w biznesie – przeszkoda czy pomoc?”, która odbędzie się w piątek 27 października
  w Centrum Świętego Jakuba w Olsztynie. Prelegenci podejmą tematy takie jak: „Zdrowie przedsiębiorcy” i „Wiara jako element strategii biznesowej”. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie.
 5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: