Wyniki wyszukiwania dla:

22 maja 2022 r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W dniu dzisiejszym o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie mszy o godzinie 12.00
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • we wtorek (24 maja) – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Uroczysta msza święta wraz z procesją odbędzie się o godz. 18.00, w czasie której dokonamy obłóczyn dwóch kandydatów na ministrantów. Po mszy świętej wspólne świętowanie. Zapraszam do przyniesienia ciast i deserów.
 • w czwartek (26 maja) – wspomnienie świętego Filipa Neri. Jest to także dzień matki. Pamiętajmy o naszych rodzicach w modlitwie. Oratorium zaprasza na gofry dzieci wraz z mamami.
 • Sobota to ostatnia sobota miesiąca – sobota zawierzenia. Na mszy o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia, poniesiemy je w pielgrzymce różańcowej do Łupstycha, gdzie uroczyście złożymy na apelu o godz. 20.00.
 1. Dzieci, które dziś przystąpią do I Komunii Świętej, zapraszam od poniedziałku do czwartku na godz. 17.30 – na nabożeństwo majowe i mszę świętą. W sobotę na godzinę 9.00.
 2. W niedzielę 29 maja w Łupstychu będzie miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. Wezmą w niej udział dzieci z tamtejszej szkoły, proszę o wsparcie modlitewne.
 3. Trwamy w nowennie przed uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego. Na uroczystość chcemy przygotować dywan kwiatowy dla Maryi tzw. „infioratę”. Dlatego serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniu. Szczególnym wyzwaniem są świeże płatki kwiatów, których potrzebujemy w wielkich ilościach. Wszystkich, którzy chcieliby wyklejać dywan maryjny zapraszam w poniedziałek na godzinę 16.30 do Oratorium.
 4. Pragnę wyrazić słowa wdzięczności, dla wszystkich, którzy przygotowali bieg papieski w zeszłą niedzielę. Szczególnie chcę podziękować przedstawicielom Szkoły Podstawowej, Straży Pożarnej, wolontariuszom z Michelin-a, sponsorom, tym, którzy piekli ciasta i wykonali sałatki, oraz młodzieży z naszego Oratorium. Ufam, że przez wydarzenia tego typu stajemy się coraz bardziej jedną wspólnotą.
 5. Komunikat kuria –
 6. Nasze Oratorium organizuje obóz wakacyjny w Głuchołazach w dniach 16-23 lipca b.r. Zapisy i informacje w Oratorium.
 7. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy
  o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: