Wyniki wyszukiwania dla:

21 stycznia 2024r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Jest to V Niedziela Słowa Bożego. W tym dniu pragniemy skierować szczególne podziękowanie do lektorów i psałterzystów – osób, które aktywnie angażują się w proklamację czytań biblijnych. Dzisiaj, podczas mszy świętej o godz. 10.30, młodzież z Oratorium wystawi jasełka. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś,na mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, wygłosi kazanie ks. Roman Ferenz, sekretarz księdza biskupa kościoła grekokatolickiego Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
 • w poniedziałek (22 stycznia) – wspomnienie bł. Laury Vicuña, dziewicy.  W tym dniu rozpoczynamy też nowennę przed uroczystością liturgiczną św. Jana Bosko. Będziemy ją sprawować codziennie podczas mszy świętej wieczornej,
 • w środę (24 stycznia) – święto św. Franciszka Salezego, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to także miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej. W tym dniu chcemy też promować modlitwę różańcową mężczyzn. Po mszy i procesji różańcowej zostanie odmówiony różaniec mężczyzn,
  na który zapraszamy także Wojowników Maryi,
 • w czwartek (25 stycznia) – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
 • w piątek (26 stycznia) – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
 • w sobotę (27 stycznia) – dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej. Podczas wieczornej mszy świętej zostanie odmówiona litania. Tego dnia przypada też ostatnia sobota miesiąca. O godz. 18.00 będzie odprawiona msza święta z aktem zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie Wspomożycielce Wiernych. Po mszy odbędzie się pielgrzymka do Łupstychu. O godz. 20.00 nastąpi apel, podczas którego złożymy nasze akty zawierzenia.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali uroczystość św. Jana Bosko. Kazania okolicznościowe wygłosi ks. Piotr Wyszyński, katecheta szkolny z Ostródy.
 2. Zakończyliśmy regularne odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za życzliwe i gościnne przyjęcie oraz wspólną modlitwę. Przyjęły nas 663 rodziny.
  Ze złożonych ofiar zebraliśmy około 23 tys. złotych. Zostaną one przeznaczone na spłatę remontu drogi procesyjnej. Dotychczas na wymianę nawierzchni wydaliśmy 152 tysiące złotych. Do zapłacenia pozostaje 48 tysięcy złotych.
 3. Trwamy w miesiącu salezjańskim i poznajemy osobę ostatniego świętego Artemidesa Zattiego. Dziś proponujemy krzyżówkę dotyczącą jego życia.
 4. Rozpoczyna się czas ferii zimowych. W Oratorium organizujemy zimowiska. Chcemy również zorganizować wyjazd animatorów do Warszawy. Prosimy gorąco o wsparcie modlitewne.
 5. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: Zbigniewa Szymczaka, Elżbietę Kubińską, Marię Wilk i Daniela Jędrzejewskiego, polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.

 

 


Podziel się tym wpisem: