Wyniki wyszukiwania dla:

21 sierpnia 2022r.

 1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w poniedziałek (22 sierpnia) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
 • w środę (24 sierpnia) – święto św. Barnaby Apostoła. Jest to także dzień hołdu Wspomożycielce Wiernych. Po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej,
 • w piątek (26 sierpnia) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej kaplicy w Łupstychu,
 • w sobotę (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta na Wilimowie, upamiętniająca odnowienie tamtejszej kapliczki. W tym dniu przypada także sobota zawierzenia. Na mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia, a następnie w pieszej pielgrzymce udamy się do Łupstychu, gdzie na apelu o godzinie 20.00 złożymy nasze akty.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość patronalną w Łupstychu. Uroczysta msza święta odbędzie się o godz. 10.00. W celu duchowego przygotowania się do tej uroczystości, oraz by wyrazić jedność naszej parafii, zapraszamy na apele do kaplicy w Łupstychu, które będą celebrowane codziennie o godz. 20.00 od dzisiejszej niedzieli do najbliższej soboty.
 2. W przyszłą niedzielę na mszy o godzinie 18.00 pożegnamy księdza Macieja, który z początkiem września winien stawić się w Seminarium Duchownym w Krakowie.
 3. Młodzież z naszego Oratorium wyjeżdża na festiwal młodzieży Campo Bosko, który będzie trwał od czwartku do soboty. Wspierajmy ich duchowo, prosząc w modlitwie o owocne i bezpieczne przeżycie tego wydarzenia.
 4. W dniach 18 – 25 września będziemy przeżywać misje parafialne. Zapraszamy do codziennej modlitwy w tej intencji.
 5. Od dziś rozpoczynamy zbieranie deklaracji dotyczących remontu budowy drogi procesyjnej. Pozwolą one oszacować, czy będziemy w stanie podjąć się tego wyzwania. Wzór deklaracji jest wyłożony w kruchcie kościoła. Deklaracje składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

Podziel się tym wpisem: