Wyniki wyszukiwania dla:

21 maja 2023r.

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 rozpocznie się „Bieg papieski”, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w środę (24 maja) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Uroczysta msza święta wraz z procesją odbędzie się o godz. 18.00. Po mszy świętej wspólne świętowanie. Zachęcamy do przyniesienia ciast i deserów.
 • w piątek (26 maja) – wspomnienie św. Filipa Neri. Tego dnia przypada również Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych rodzicach w modlitwie. Oratorium zaprasza dzieci wraz z mamami na gofry.
 • 27 maja przypada ostatnia sobota miesiąca, czyli sobota zawierzenia. Na mszy świętej o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia, poniesiemy je w pielgrzymce różańcowej do Łupstychu, gdzie uroczyście złożymy je na apelu o godz. 20.00. Apel będzie miał rozbudowaną formę i zostanie połączony z czuwaniem przed wigilią Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  W tym dniu grupa naszych młodych parafian przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Msze komunijne będą odprawiane o godz. 10.30, 12.00 i 13.30.
 2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego. Na uroczystość chcemy przygotować dywan kwiatowy dla Maryi, tzw. „infioratę”. Serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniach. Szczególnym wyzwaniem są świeże płatki kwiatów, których potrzebujemy w wielkich ilościach w kolorach białym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Wszystkich, którzy chcieliby wyklejać dywan maryjny zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.00 do Oratorium.
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali pielgrzymkę kajakową do Łupstychu.
 4. Nasze Oratorium organizuje obóz wakacyjny w Zwardoniu w dniach 15-24 lipca b.r. Zapisy i informacje w Oratorium.
 5. Archidiecezjalne Przedszkole im. św. Mikołaja w Olsztynie przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), prowadzone przez siostry salwatorianki, rozpoczęło dodatkowy nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Przedszkole działa już 35 lat i zapewnia dobrą opiekę, religijne wychowanie i bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. Grupy są niewielkie (do 20 dzieci), a opłaty podobne jak w przedszkolu miejskim. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola.
 6. W tym roku przypada 15-o lecie programu 12 Kroków dla chrześcijan „Ku pełni życia”. Program warsztatu bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i psychoterapię. Warsztaty w Olsztynie działają w naszych salezjańskich parafiach, W następną niedzielę, tj. 28 maja o godz. 18, w naszym kościele św. Wawrzyńca odprawimy Mszę św. jubileuszową dziękczynną za warsztatowe dzieło pomocy potrzebującym z prośbą o dalsze błogosławieństwo i rozwój programu „Ku pełni życia”. Po Mszy św., osoby zainteresowane zapraszamy na otwarty miting i wspólną agapę.
 7. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: