Wyniki wyszukiwania dla:

21 listopada 2021r.

 1. Przeżywamy XXXIV Niedzielę Zwykłą, która jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Podczas mszy świętej o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych, a po mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców.

Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, dziękujemy wszystkim osobom posługującym muzycznie w naszej wspólnocie parafialnej. O godzinie 16.00 zapraszamy do Oratorium na Cecyliadę, gdzie dzieci i młodzież zaprezentują swoje muzyczne talenty.

Ofiary zebrane dzisiaj do puszek przeznaczone zostaną na pomoc dla migrantów

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
 • w poniedziałek (22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy
  i męczennicy,
 • w środę (24 listopada) – wspomnienie męczenników, Andrzeja Dung-Lac
  i Towarzyszy. Jest to także miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji zmarłych Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej,
 • w czwartek (25 listopada) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki Sióstr Katarzynek, które posługują m. in. w naszej parafii. Życzymy im obfitości łask Bożych i nowych powołań,
 • w sobotę (27 listopada), czyli w ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy
  na mszę świętą z aktem zawierzenia Maryi, która zostanie odprawiona
  o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnej pielgrzymki do Łupstychu, gdzie o godz. 20.00 odbędzie się Apel, na którym złożymy nasze akty.
 1. Przyszła niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Pierwszy okres to Adwent, czyli czas przypominający o powtórnym przyjściu Chrystusa i okres przygotowania do Bożego Narodzenia. Podczas mszy świętych o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00 odbędzie się poświęcenie opłatków, które następnie będzie można nabyć po każdej mszy. W czasie Adwentu, o godzinie 6.30, odprawiane będą tzw. Roraty, czyli msze święte porannej ku czci Matki Bożej. W dni powszednie nie będzie mszy świętych o godz. 7.00. Rekolekcje Adwentowe zaplanowane są na dni 5-7 grudnia, a wygłosi je ks. Piotr Boziński, salezjanin.

W Adwencie chcielibyśmy podjąć nową inicjatywę słuchania Słowa Bożego w domach. Dom staje się jak za czasów apostolskich, miejscem gdzie zaprasza się sąsiadów i znajomych na 3 spotkania z Pismem Świętym. Na spotkanie przybędzie także kapłan. Będzie to okazja do wspólnego słuchania, co Bóg do nas mówi i dzielenia się słowem. Jeśli ktoś chciałby, aby jego dom stał się centrum Słuchania Słowa prosimy o kontakt.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: