Wyniki wyszukiwania dla:

20 sierpnia 2023r.

  1. Obchodzimy XX niedzielę zwykłą.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:

– w poniedziałek (21 sierpnia) – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

– we wtorek (22 sierpnia) NMP Królowej. Jest to rocznica święceń biskupich ks. bp. Juliana Wojtkowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– w czwartek  (24 sierpnia)  – święto św. Bartłomieja Apostoła. Jest to też miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po mszy świętej wieczornej hołd Wspomożycielce i procesja wokół kościoła.

– w sobotę (26 sierpnia) – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.

  • godzinie 16.00 na Wilimowie przy kapliczce zostanie odprawiona msza święta upamiętniająca odbudowę kapliczki
  • Jest to sobota zawierzenia i uroczystość patronalna kaplicy w Łupstychu. Na mszy o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia a po mszy zapraszamy do pielgrzymowania do Łupstycha, które zakończy się mszą świętą o godz. 20.00.

Będzie to uroczysta liturgia z racji uroczystości patronalnej.

  1. W celu duchowego przygotowania się do tej uroczystości, oraz by wyrazić jedność naszej parafii, zapraszamy na apele do kaplicy w Łupstychu, które będą celebrowane codziennie o godz. 20.00 od dzisiejszej niedzieli do najbliższego piątku.
  2. Siostry karmelitanki w Spręcowie zapraszają na peregrynację relikwii świętej Teresy w najbliższy poniedziałek. O godz. 18.00 zaplanowana jest msza święta, a następnie czuwanie do godziny 21.00.
  3. Składamy serdeczne podziękowania za wpłaty na drogę procesyjną. Udało się nam spłacić już ponad 110 tys. zł, co stanowi około 60% kosztu drogi procesyjnej.
  4. Zapraszam jeszcze raz młodzież na wyjazd na Campo Bosko w dniach 24-27 sierpnia.
  5. W naszej parafii witamy wszystkich gości, gościom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: