Wyniki wyszukiwania dla:

20 marca 2022r.

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Po mszy o godzinie 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  2. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w piątek (25 marca) – uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień ochrony dziecka poczętego. Na mszy o godzinie 18.00 złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji. Tego dnia Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocząc się z nim w naszej świątyni po drodze krzyżowej dla dzieci, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

– sobota (26 marca) – to sobota zawierzenia. Na mszy o godzinie 18.00 wypiszemy akty zawierzenia i zaniesiemy je w pielgrzymce do Łupstycha. O godzinie 20.00 apel Jasnogórski, błogosławieństwo i złożenie aktów zawierzenia.

  1. W ramach naszej jałmużny wielkopostnej wspieramy zbiórkę pieniędzy na lek dla małej Kingi. W tym tygodniu nowe wyzwanie prosimy o odręczne napisanie listu na papierze firmowym, wyślemy go do naszych. Każdy dom prosimy o wykonanie 10 takich egzemplarzy. Wzór listu i papier firmowy wyłożone są w kruchcie kościoła
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Przemysław Kawecki – salezjanin, dyrektor Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, plan jest wywieszony w gablocie i do zabrania w formie ulotki.
  3. W dniach 31 marca – 1 kwietnia będziemy mieli w Gutkowie peregrynację obrazu Matki Bożej Łaskawej. Już dziś zachęcam do uczestnictwa.
  4. 1 kwietnia o godz. 19.00 ulicami Gutkowa przejdzie droga krzyżowa z parafii św. Jana Bosko do naszej. Zapraszam do uczestnictwa.
  5. Z kolei 3 kwietnia w niedzielę o godzinie 19.00 chcemy zorganizować koncert pieśni wielkopostnych – Quaresima Song, nawiązujących do podobnych tradycji, przed laty praktykowanych,  w naszym kościele .
  6. W pierwszą sobotę i niedzielę maja planujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy z uroczystym aktem zawierzenia Maryi. Kosz to około 250 zł. Informacje i zapisy u pani Romualdy Skorupy.
  7. Pomagamy Ukrainie organizując paczki pomocowe. Można zabrać pusty karton i wypełnić materiałami z listy. Mając na uwadze wysoki koszt skompletowania paczki, zachęcamy aby się włączyć się we wspólną paczkę, płacąc za poszczególne produkty. Informacja i możliwość wpłaty przed kościołem
  8. Ruszyły domowe centra słuchania Słowa Bożego. W sobotę na godzinę 19.00 zapraszamy do Oratorium na grupę dzielenia się, tych, którzy nie uczestniczą w spotkaniach w domach.

 


Podziel się tym wpisem: