Wyniki wyszukiwania dla:

20 listopada 2022r.

  1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś także, z okazji św. Cecylii pamiętamy o tych, którzy nas animują muzycznie i chcemy wyrazić wdzięczność za ich posługę. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym Oratorium odbędzie się Cecyliada.
  2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
  • w poniedziałek (21 listopada) – Ofiarowanie NMP
  • we wtorek (22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii,
  • w czwartek (24 listopada) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, Jest to także miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji zmarłych salezjanów współpracowników Po mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej.
  • w piątek (25 listopada) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Patronki Sióstr Katarzynek, które posługują m.in w naszej parafii. Życzymy ich obfitości łask Bożych i nowych powołań.
  • w sobotę (26 listopada) – , zapraszamy na mszę na godzinę 18.00 z aktem zawierzenia Maryi. Zachęcamy do indywidualnej pielgrzymki do Łupstycha, gdzie będzie Apel o godzinie 20.00 na którym złożymy nasze akty.
  1. Przyszła niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Pierwszy okres to Adwent okres przypominający o powtórnym przyjściu Chrystusa i przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Na wszystkich mszach świętych odbędzie się poświęcenie opłatków, na stół Wigilijny. W czasie Adwentu będziemy modlić się na mszy świętej porannej na ku czci Matki Bożej tzw. Roratach o godzinie 6.30. W dni powszednie nie będzie mszy o godz. 7.00. Zachęcamy do licznego udziału.
  2. W okresie Adwentu chcemy też promować czytelnictwo Domowe Kręgi Słowa Bożego. Zorganizujemy 3 kręgi w naszej parafii – na ulicy Kanarkowej, Sokolej i w Łupstychu, proszę o uczestnictwo.
  3. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: