Wyniki wyszukiwania dla:

2 maja 2021

 

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W dniu dzisiejszym wspominamy rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego.
  2. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odbywają się
    od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, a w niedzielę o godzinie 17.00 wraz z Drogą Światła.

W Łupstychu nabożeństwa majowe oprawiane będą codziennie o godzinie 19.00.

Codziennie o godzinie 21.00 pod figurką Matki Bożej będzie odprawiany Apel Jasnogórski.

  1. W dniu jutrzejszym obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą odprawiane wg następującego porządku: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00, natomiast w Łupstychu o godzinie 10.30. Nie będzie mszy o godzinie 13.00 i 19.00. O godzinie 17.20 odmówimy różaniec za zmarłych i odprawimy nabożeństwo majowe.
  2. We wtorek wspominamy osobę św. Floriana – patrona strażaków. Składamy najlepsze życzenia i wyrazy uznania tym, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem.
  3. W środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika Savio – patrona młodzieży i ministrantów.
  4. W czwartek przypada święto apostołów – św. Filipa i św. Jakuba. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca, dlatego w tym dniu będziemy modlić się w szczególności o powołania.
  5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się o godzinie 17.30. Zachęcamy do spowiedzi oraz do uczestnictwa w nabożeństwie.
  6. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika oraz głównego patrona Polski. W tym dniu modlimy się za ojczyznę.

Z racji rocznicy poświęcenia świątyni, Rada Parafialna zdecydowała przyznać figurkę świętego Wawrzyńca osobom zasłużonym dla naszej parafii. Dostojnym parafianom dziękujemy za pomoc i lata pracy dla naszej wspólnoty lokalnej.


Podziel się tym wpisem: