Wyniki wyszukiwania dla:

19 maja 2024r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
  • W poniedziałek (20 maja) – święto NMP Matki Kościoła
  • w czwartek (23 maja) – uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • w piątek (24 maja) – Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta msza święta wraz z procesją odbędzie się o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Bartłomiej Matczak dyrektor diecezjalnego ośrodka „Domus Ecclesiae” w Gietrzwałdzie. Po mszy świętej procesja z figurką Matki Bożej oraz wspólne świętowanie. Zapraszamy do przyniesienia ciast i deserów. Różaniec mężczyzn o godz. 20.30 pod figurą. Ze względu na przygotowania do I Komunii nie będzie adoracji wieczornej.
  • w sobotę (25 maja) – jest dniem I Komunii, oraz sobotą zawierzenia. Na mszy o godz. 18.00 wypiszemy akty zawierzenia, a następnie udamy się do Łupstychu na Apel, gdzie o godz. 20.00 złożymy nasze akty.
  1. Trwamy w nowennie przed uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy w czasie nabożeństwa majowego. Na uroczystość chcemy przygotować dywan kwiatowy dla Maryi tzw. „infioratę”. Dlatego serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniu. Szczególnym wyzwaniem są świeże płatki kwiatów, których potrzebujemy w wielkich ilościach w kolorach białym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Wszystkich, którzy chcieliby wyklejać dywan maryjny zapraszam w czwartek na godzinę 16.00 do Oratorium.
  2. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przejdzie ona ulicami: Bałtycką, Żurawią, Kresową i Żółkiewskiego.

– 1 ołtarz – mieszkańcy Wilimowa

– 2 ołtarz – mieszkańcy Łupstycha

Z góry dziękuję za włożoną pracę i trud. W tę uroczystość odbędzie się także komunia święta rocznicowa.

  1. Zapraszamy do udziału w XXXIV Międzynarodowej Pielgrzymce Suwałki – Wilno. Zapisy ruszają 17 czerwca, szczegółowe informacje na plakatach.

 

 


Podziel się tym wpisem: