Wyniki wyszukiwania dla:

19 lutego 2023r.

 1. Przeżywamy VII niedzielę Okresu Zwykłego, która rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po mszy świętej  o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców, a po mszy o godz. 18.00 – dla kandydatów do bierzmowania. Dziś jeszcze, składając ofiary do puszek, możemy wesprzeć poszkodowanych, którzy stracili swoje domy podczas trzęsienia ziemi w Aleppo w Syrii.
 2. W nadchodzącym tygodniu, przypadającą na 22 lutego Środą Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Tego dnia msze święte będą sprawowane w Gutkowie o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00 oraz w Łupstychu o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega on na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Przestrzegać postu powinni katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

W Gutkowie Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu:

 • o godz. 16.40 – dla dzieci,
 • o godz. 17.20 – dla dorosłych,
 • o godz. 19.00 – dla młodzieży. Szczególnie gorąco zachęcamy, aby uczestniczyli w niej kandydaci do bierzmowania.

Gorzkie Żale w Gutkowie będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 i zostaną połączone z katechezą dotyczącą 7 sakramentów.  W Łupstychu Gorzkie Żale będą odprawiane pół godziny przed niedzielną mszą świętą.

 1. W piątek (24 lutego) obchodzimy miesięczne wspomnienie Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się procesja oraz złożenie hołdu Wspomożycielce.
 2. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w czwartki po mszy świętej wieczornej do godziny 20.00.
 3. 25 lutego przypada ostatnia sobota miesiąca, czyli sobota zawierzenia. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta z aktami zawierzenia. Pielgrzymka do Łupstychu i Apel – o godz. 20.00.
 4. Przyszła niedziela będzie okazją do okazania solidarności z Ukrainą i naszą diecezją. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rozbudowę domu rekolekcyjnego
  w Gietrzwałdzie, natomiast ofiary zbierane po mszy świętej do puszek będą przekazane przez Caritas na pomoc Ukrainie. Następna niedziela będzie także dniem modlitwy o pokój
  na Ukrainie w związku z rocznicą zbrojnej napaści na ten kraj.
 5. Zbliża się czas rekrutacji do szkół. Ksiądz Arcybiskup zachęca do posyłania dzieci do katolickich przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
 6. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: