Wyniki wyszukiwania dla:

19 listopada 2023r.

 1. Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich.
  Z tego względu ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji.

W dniu wspomnienia św. Cecylii pamiętajmy o naszych animatorach muzycznych.  Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym Oratorium odbędzie się Cecyliada, na którą serdecznie zapraszamy.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
 • w poniedziałek (20 listopada) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
 • we wtorek (21 listopada) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypadają imieniny ks. biskupa Janusza Ostrowskiego. Prosimy o modlitwę
  w jego intencji,
 • w środę (22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii,
 • w piątek (24 listopada) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy. Tego dnia przypada również miesięczny dzień wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji zmarłych salezjanów współpracowników. Po mszy świętej – hołd Wspomożycielce i procesja z figurą Matki Bożej. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu pragniemy także kontynuować inicjatywę różańca mężczyzn, dlatego na godz. 20.30 zapraszamy do kościoła na modlitwę różańcową,

 • w sobotę (25 listopada) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki Sióstr Katarzynek, które posługują m.in w naszej parafii. Życzymy im obfitości łask Bożych i nowych powołań.

25 listopada przypada ostatnia sobota miesiąca, dlatego zapraszamy na godz. 18.00 na mszę świętą z aktem zawierzenia Maryi, a następnie na pielgrzymkę do Łupstychu, gdzie podczas Apelu o godz. 20.00 złożymy nasze akty.

 1. W przyszłą sobotę odbędzie się wyjazd do Mrągowa na diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotykamy się o godz. 8.00. Prosimy o zabranie prowiantu na drogę.
 2. W następną niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela okresu zwykłego.
 3. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy młodzież na zabawę andrzejkową.
 4. Archidiecezjalna Szkoła Muzyki Sakralnej oraz wspólnota „Powiedz Bogu Tak” zapraszają na kurs kantora i psałterzysty. Szczegóły na plakacie.
 5. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 


Podziel się tym wpisem: