Wyniki wyszukiwania dla:

19 czerwca 2022r.

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • we wtorek (21 czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
 • w czwartek (23 czerwca) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
 • w piątek (24 czerwca) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to 24 dzień miesiąca, po mszy św. procesja ku czci Wspomożycielki
 • w sobotę (25 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Na mszy świętej o godzinie 18.00, wypiszemy akty zawierzenia a następnie udamy się w pielgrzymce do Łupstycha, gdzie na apelu o 20.00 złożymy nasze akty
 1. Do czwartku trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
 2. W dniu dzisiejszym po mszach świętych o godz. 9.00, 11.00, 12.00 i 18.00 odbędzie się w Oratorium kiermasz dobroczynny różnych gadżetów, tj. ubrania, biżuteria, ozdoby, obrazy, książki, itp. Dochód z wylicytowanych przedmiotów zostanie przeznaczony na rzecz Kingi Rydz.
 3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz integracyjnej szkoły i przedszkola prowadzonego przez stowarzyszenie „Strzał w 10” w Łupstychu. Placówki te są bliskie duchowi salezjańskiemu poprzez troskę o dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 4. Od niedzieli 3 lipca porządek mszy świętych niedzielnych wraca do stanu sprzed pandemii. Msza święta z godz. 11.00 zostanie przesunięta na godz. 10.30.
  W Łupstychu msza święta będzie odprawiana o godzinie 10.00.
 5. W dniach 30 września – 8 października planujemy pielgrzymkę objazdową do Czech, Austrii i Włoch. Dziękujemy za liczne zapisy. W programie m. in. zwiedzanie Wenecji, Loreto, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino i Rzymu. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje i szczegóły u pani Romualdy Skorupy.
 6. Ponawiamy zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie-Gutkowie na uroczyste wręczenie sztandaru oraz poświęcenie remizy i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość odbędzie się 25 czerwca o godz. 12.00 przed remizą OSP przy ul. Porannej 12. Od godz. 14.00 rozpocznie się piknik charytatywny pt.: „Palimy się dla Kingi”, którego celem przewodnim jest zbiórka funduszy na najdroższy lek świata dla małej Kingi chorej na SMA.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Sobieszczańskiego, Wiesława Hojdę i Helenę Okuniewicz. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek…

Podziel się tym wpisem: