Wyniki wyszukiwania dla:

17 września 2023r.

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym podczas wszystkich mszy świętych będzie głoszone Słowo Boże oraz świadectwa katechistów neokatechumenatu. Od wtorku rozpoczynają się katechezy przez nich prowadzone. Będą one prowadzone we wtorki i czwartki w kościele po wieczornej mszy świętej przez około 8 tygodni. Zapraszamy do ich udziału.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
 • poniedziałek (18 września) – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, młodzieży i naszej Inspektorii Salezjańskiej,
 • wtorek (19 września) – dzień dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy o godz. 7.00 i będzie trwała do godziny 9.00, po południu w godzinach 17.00 – 18.00.
 • środa (20 września) – wspomnienie św. Andrzeja Kima Taegon i towarzyszy,
 • w czwartek (21 września) – święto Mateusza Apostoła Ewangelisty,
 • w sobotę (23 września) – wspomnienie św. Pio z Pietralciny.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Marka Kowalskiego z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego wraz z wolontariuszami. Ksiądz Marek wygłosi Słowo Boże, a wolontariusze podzielą się świadectwem pracy na misjach.
 2. Dzisiaj po mszy o godz. 10.30 będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast po mszy o godz. 18.00 dla rodziców oraz kandydatów do bierzmowania.
 3. Około godziny 12.30 rozpocznie się festyn inaugurujący rok pracy katechetycznej. Będzie on połączony ze zbiórką na rzecz Filipa Jabłońskiego na skomplikowaną operację ortopedyczną. W tym celu będzie też prowadzona zbiórka do puszek w dniu 1 października b.r.
 4. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Grzegorza Kowalewa, jego oraz polecanych w tej mszy świętej zawierzajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Podziel się tym wpisem: