Wyniki wyszukiwania dla:

17 marca 2024r.

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, wprowadzającą nas w wielkopostną tematykę, czego znakiem jest zasłonięty krzyż.

Po mszach świętych zapraszamy na kiermasz wielkanocny przygotowany przez młodzież i wolontariuszy z naszego Oratorium. Wszystkich zapraszamy do wspólnego robienia palm, dzisiaj po mszy św. o godz. 18.00.

  1. W kalendarium tego tygodnia

– We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. Swoje imieniny będzie obchodził nasz arcybiskup J.E ks. Józef Górzyński i ks. Józef Skowron.  Dziękujemy za wszelkie dobro jakie wnosi do naszej wspólnoty parafialnej oraz wyrażamy naszą życzliwość, życząc obfitości Bożych łask.

– 20 marca (środa) – nasz kościół będzie tzw. Kościołem Stacyjnym. Adoracja i spowiedź będą trwać od godz. 7.40 do godz. 9.00 oraz po południu:

  • o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja,
  • o godz. 17.00 – Gorzkie Żale.

– 22 marca (piątek) – o godzinie 20.00 odbędzie się Olsztyńska Droga Krzyżówa, tego samego dnia po mszy o godzinie 18.00 wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa o długości 43 km. Tego dnia będzie też olsztyńska Droga Krzyżowa. Do udziału w obu tych wydarzeniach serdecznie zapraszamy.

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana także Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich mszach świętych, natomiast uroczysta procesja rozpocznie się o godz. 10.45. Gromadzimy się przy figurze Matki Bożej Wspomożycielki, skąd w procesji wejdziemy do świątyni.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu oraz kiermasz wielkanocny przygotowany przez młodzież z naszego Oratorium. Także w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 18.00 oddamy hołd Wspomożycielce Wiernych oraz odbędzie się procesja.

  1. W dniach 12-21 sierpnia nasze Oratorium organizuje obóz wakacyjny w Szczecinie. W programie m.in. wycieczka do Berlina. Zapisy od wtorku w Oratorium.
  2. W tym tygodniu zmarł ks. Tadeusz Kujawa, proboszcz naszej parafii w latach 1982 – 1987. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 będzie msza święta w jego intencji. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: