Wyniki wyszukiwania dla:

15 stycznia 2023r.

 1. Dzisiejsza Niedziela to tzw. II Niedziela Zwykła. Dzisiaj w Łupstychu parafianie wystawiają jasełka, po mszy o godz. 10.30 dzieci i młodzież wraz z dziadkami i babciami zapraszamy na wspólne zdjęcie oraz drobny poczęstunek, natomiast po mszy o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego Opata. Jest to także dzień Judazimu;
 • 18 stycznia – wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann założycielki Sióstr Katarzynek. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan;
 • 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa;
 • 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki.
 1. Przyszła niedziela to niedziela Słowa Bożego, jest to także okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkich czytającym i śpiewającym w naszym kościele.
 2. Trwamy w miesiącu salezjańskim i poznajemy postać bł. Artemidesa Zattiego.
 3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy:
 • 16 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Słoneczne przy ul. Kanarkowej, ul. Bociania, Sikorki, Ziemby
 • 17 stycznia – ul. Kanarkowa (domki jednorodzinne oraz blok nr 45)
 • 18 stycznia – ul. Sokola 6a, Sokola 4a, Sokola 5,7,9,11
 • 19 stycznia – Łupstych – osiedle Orła Białego, ul. Leśna, ul. Perkoza, ul. Cyranki, ul. Rybitwy, osiedle Wyszkowo
 • 20 stycznia – Mały Łupstych, ul. Sokola 6d i ul. Orla
 • 21 stycznia – Łupstych: osiedle Widok, ul. Mewy i ul. Żurawia

Kolędę zaczynamy w dni powszednie o godz. 15.45, w sobotę – o godz. 10.00.

 1. 18 lutego zaczynamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości.” W całej diecezji jest zorganizowany szereg spotkań ekumeniczynych w kościołach i świątyniach różnych wyznań chrześcijańskich. W czasie wieczornej mszy będziemy modlili się także w naszym kościele.
 2. Zapraszamy na warsztaty o oczekiwaniach, potrzebach i zdrowym egoizmie w małżeństwie prowadzone przez Joannę i Norberta Dawidczyków – terapeutów chrześcijańskich. Warsztaty odbędą się 21 stycznia o godz. 11.00 w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych, Olsztyn – Likusy. Więcej informacji na plakacie.
 3. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 18.00 młodzież z Oratorium wystawi jasełka, a po mszy odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Cezarego Makiewicza. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i będzie połączone ze zbiórką środków na rzecz Kingi Rydz. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny lub imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: