Wyniki wyszukiwania dla:

15 października 2023r.

 1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą oraz XXIII dzień papieski. W parafii przeżywamy wizytację kanoniczną, na której serdecznie witamy ks. bp. Janusza Ostrowskiego. Dzisiaj też przypada rocznica ingresu J.E. Abp Józefa Górzyńskiego pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Ofiary zbierane do specjalnych puszek są przeznaczone są na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • W poniedziałek (16 października) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • We wtorek (17 października) – św. Ignacego Antiocheńskiego
 • W środę (18 października) – święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu w kościele NSPJ w Olsztynie odbędzie się doroczne święto pracowników służby zdrowia i apostolstwa chorych. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00.
 • w czwartek (19 października) – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.
 • W piątek (20 października) – wspomnienie św. Jana Kantego.
 1. Następna niedziela to niedziela misyjna, otwierająca tydzień misyjny. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na papieskie dzieła misyjne.
 2. We wtorek 24 października w dniu miesięcznego wspomnienia Wspomożycielki Wiernych zapraszam pod figurę Matki Bożej na różaniec mężczyzn na godzinę. 21.00.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy powierzyć modlitwie Wspólnoty Kościoła wypisujemy na kartkach wypominkowych. Za zmarłych przez cały listopad o 17.20 modlitwa różańcowa, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca różaniec i msza święta o 18:00. Przy wyjściu możemy zabrać kartki do wypełnienia, które składamy w kancelarii parafialnej.
 4. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, zapraszamy we wtorki i czwartki na godzinę 19.00.
 5. W Oratorium wznawiamy naukę języka włoskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia w czwartek na godz. 20.00.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: