Wyniki wyszukiwania dla:

14 stycznia 2024r.

 1. Dzisiejsza niedziela to II Niedziela Zwykła.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w poniedziałek (15 stycznia) – wspomnienie bł. Alojzego Variary, apostoła trędowatych,
 • w środę (17 stycznia) – wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to również Dzień Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego,
 • w czwartek (18 stycznia) – wspomnienie bł. Reginy Protmann, założycielki Zgromadzenia Sióstr Katarzynek. Siostry Katarzynki w naszej parafii prowadzą Dom Samotnej Matki oraz aktywnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej. Składamy im serdeczne życzenia. W czwartek rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
 • w piątek (19 stycznia) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 1. W czwartek zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie o godz. 19.00.
 2. Przyszła niedziela to niedziela Słowa Bożego. Jest to także okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim czytającym i śpiewającym w naszym kościele.
 3. W ramach miesiąca świętych salezjańskich przygotowujemy się do peregrynacji relikwii św. Artemidesa Zattiego. Chcemy w związku z tym powołać nową grupę modlitewną, zapraszamy przedstawicieli do przedstawienia tej propozycji.
 4. Zakończyliśmy regularne odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu prosimy o zgłaszanie się tych rodzin, które z różnych względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej, a chciałyby to uczynić.
 5. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywany on będzie pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego.” W całej diecezji, w kościołach i świątyniach różnych wyznań chrześcijańskich, zostanie zorganizowany szereg spotkań ekumenicznych. 4 lutego, podczas mszy świętej o godz. 18.00, będziemy gościli w naszym kościele ks. Łukasza Stachelka, proboszcza parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Olsztynie.
 6. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny lub imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

 

 


Podziel się tym wpisem: