Wyniki wyszukiwania dla:

13 sierpnia 2023r.

  1. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, męczennika. Kazania okolicznościowe głosi ks. Dariusz Husak, dyrektor Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi, wywodzący się z naszej wspólnoty parafialnej. Na sumie odpustowej kl. Radek odnowi swoją profesję zakonną.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:

– w poniedziałek (14 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika,

– we wtorek (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary zebrane do puszek będą przekazane za pośrednictwem „Caritas Polska” na rzecz ofiar powodzi w Słowenii.

– w czwartek  (17 sierpnia) św. Jacka. Jest to dzień imienin ks. Jacka Trykoszko, pracującego w parafii NMP Wspomożycielki na Likusach. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Festiwal Młodych Campo Bosco w dniach 24- 27 sierpnia. Do udziału w wyjeździe zachęcamy młodzież, szczególnie animatorów oraz młodzież z naszej parafii.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie naszej gazetki parafialnej – Echa Wspomożycielki, wydania okolicznościowego z racji odpustu.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej.

Podziel się tym wpisem: