Wyniki wyszukiwania dla:

13 marca 2022r.

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po mszy – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Krzysztofa Pawlukowskiego, dyrektora szkół salezjańskich w Legionowie, i dziękujemy za świadczoną nam dziś pomoc duszpasterską.
 2. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
 • w sobotę (19 marca) – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nadchodząca sobota to także dzień imienin ks. arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, którego polecamy Bogu w naszych modlitwach oraz ks. Józefa Skowrona, w intencji którego o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta, podczas której będzie okazja do złożenia mu życzeń oraz wyrażenia wdzięczności i życzliwości.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W Gutkowie Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o 16.45 – dla dzieci, o godz. 17.20 – dla dorosłych, o godz. 19.00 – dla młodzieży.
  W Łupstychu Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w Gutkowie są odprawiane w niedzielę o godz. 17.15, natomiast w Łupstychu – pół godziny przed niedzielną mszą świętą. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w czwartki po mszy świętej wieczornej.
 2. W ramach naszej jałmużny wielkopostnej wspieramy zbiórkę pieniędzy na lek dla małej Kingi. W tym tygodniu nowe wyzwanie – zbieramy cenne przedmioty na aukcje internetowe. Zysk ze sprzedaży przeznaczymy na lek, który kosztuje prawie 10 mln zł. Wszystkich tych, którzy bardziej aktywnie chcieliby włączyć się w zbiórkę pieniędzy, w imieniu rodziny zapraszam dzisiaj do Oratorium
  na godz. 16.00.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców oraz dzieci przygotowujące się
  do Pierwszej Komunii Świętej na mszę świętą o godz. 11.00, a następnie
  na spotkanie.
 4. Za dwa tygodnie rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Przemysław Kawecki – salezjanin, dyrektor Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, osoba udzielająca się internetowo, znawca historii Warmii i Mazur. Plan rekolekcji umieszczony jest na osobnych kartkach.
 5. 1 kwietnia o godz. 19.00 ulicami Gutkowa przejdzie droga krzyżowa i połączy parafie św. Jana Bosko i św. Wawrzyńca. Już dziś zapraszam do uczestnictwa.
 6. W pierwszą sobotę i niedzielę maja planujemy pielgrzymkę parafialną
  do Częstochowy z uroczystym aktem zawierzenia Maryi. Informacje i zapisy
  u pani Romualdy Skorupy.
 7. Ruszyły domowe centra słuchania Słowa Bożego. Zapraszam do udziału
  w spotkaniach i rozważania Słowa Bożego w małych grupach, czego Bóg pragnie od nas.

Podziel się tym wpisem: