Wyniki wyszukiwania dla:

12 września

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym kazania głosi ks. Jan Marciniak, misjonarz z Afryki. Ofiary złożone do puszek przeznaczone zostaną na wsparcie jego misji.

W dniu dzisiejszym kard. Semeraro dokona beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
 • w poniedziałek (13 września) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
 • we wtorek (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • w środę (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • w czwartek (16 września) – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników,
 • w sobotę (18 września) – uroczystość św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i naszej inspektorii salezjańskiej. Msza święta o godz. 18.00 inauguruje rok formacji ministranckiej i oratoryjnej. W tym dniu, od godziny 15.30 do 21.00, zapraszamy wszystkich animatorów i sympatyków Oratorium na dzień wspólnoty.
 1. W następną niedzielę (19 września) o godz. 12.00 będziemy obchodzić rocznicę przystąpienia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy
  na próbę ceremonii w czwartek o godz. 18.45 oraz do spowiedzi w sobotę
  o godz. 16.30.
 2. Przyszła niedziela to także niedziela dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się
  w godzinach 16.00-18.00, a w Łupstychu w godzinach 10.00-10.30.
 3. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie pielgrzymki do Gietrzwałdu, a także reprezentowali nas w czasie uroczystości.
 4. Dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy z rodzicami do kancelarii parafialnej celem dokonania zapisu. Podobnie zapraszamy młodzież z klasy VIII, która chce przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego sakramenty przyjmujemy w parafii zamieszkania.
 5. Zachęcamy do chłopców od 4 klasy do przystąpienia do posługi ministranta, a dziewczęta do scholii. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w piątek o 16.30, a scholii o godz. 17.00.
 6. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy
  o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: