Wyniki wyszukiwania dla:

12 maja 2024r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • 13 maja (poniedziałek) – święto św. Marii Dominiki Mazzarello, współzałożycielki sióstr salezjanek.
 • 14 maja (wtorek) – święto św. Macieja Apostoła.
 • 15 maja (środa) – uroczyste rozpoczęcie nowenny przed uroczystością NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowenna będzie miała uroczysty charakter i będzie odprawiana w czasie nabożeństwa majowego.
 • 16 maja (czwartek) – wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika.
 • 18 maja (sobota) – w czasie nowenny do Wspomożycielki chcemy zaproponować pielgrzymkę kajakową do Łupstychu na uroczysty Apel. Będzie on miał miejsce o godzinie 20.30 i będzie połączony z krótkim czuwaniem przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się, abyśmy wiedzieli ile kajaków należy wypożyczyć.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to uroczystość kończąca okres Wielkanocny. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. 24 maja przypada Uroczystość Wspomożycielki Wiernych. Wzorem lat ubiegłych na uroczystość chcemy przygotować dywan kwiatowy dla Maryi, tzw. „infioratę”. Dlatego serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniu. Szczególnym wyzwaniem są świeże płatki kwiatów.
 3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta procesja będzie miała miejsce z naszego kościoła do kościoła św. Jana Bosko. O przygotowanie pierwszego ołtarza proszę mieszkańców Wilimowa, a drugiego ołtarza mieszkańców Łupstycha.
 4. W tym roku pierwsza komunia święta będzie miała miejsce w dniu 25 maja, natomiast komunia rocznicowa w dniu 30 maja.
 5. Nasze Oratorium organizuje obóz wakacyjny w Szczecinie w dniach 12-21 sierpnia bieżącego roku, a od 24 czerwca do 5 lipca półkolonie. Zapisy i informacje w Oratorium.
 6. Gościom, solenizantom i jubilatom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: